Golubovec ne posustaje! Igrač Blata protivničkon igraču: ''To što si Zagorec isto je…''

4. NL – središte skupina A: 5. kolo Blato – Golubovec 0:3

Golubovec ne posustaje u 4. NL središte skupina A. Jučer u 5. kolu uslijedilo je gostovanje kod Blata. I opet je Golubovec krenuo sjajno od prve minute i već u 4. minuti stigao je do vodstva. Sve je super odradio Marko Kanceljak, koji se probio desnom stranom i lijevom nogom pogodio malu mrežicu, i to ''kroz'' igrača. U 33. minuti Dario Bobek daje loptu za Dubravka Vujicu, ovaj desno do Kanceljaka, koji ulazi u kazneni prostor i daje povratnu loptu, na koju loše reagira domaći Ivan Radoš i zabija autogol za 0:2. Sa tim se rezultatom odlazi na odmor. Vrlo brzo u nastavku riješene su sve dvojbe. Već u 48. minuti po desnoj strani prolazi Marko Poslon, daje za Vujicu, koji mu vraća, a Poslon daje povratnu za Darija Bobeka, koji lob udarcem pogađa za konačnih 0:3. Osim golova imao je Golubovec još prilika, a nemoćni domaćini, nažalost istaknuli su se po jako nesportskom potezu Marcela Sudena, koji je u 79. minuti isključen zbog drugog žutog kartona. Prvi je zaradio u 79. minuti zbog preoštrog starta, a onda je krenulo vrijeđanje protivničkog igrača, pa je u 80. minuti zaradio i drugi žuti karton. U zapisniku utakmice citirane su riječi koje je Suden uputio Vujici: ''To što si Zagorec, isto je kao da si Cigan''. Zaista potez koji mu ne služi na čast. Golubovec tako nakon pet kola ima maksimalnih 15 bodova, a sada u velikom derbiju, kako zagorskom, tako i lige, u subotu dočekuje Mladost iz Zaboka. Bit će to pravi spektakl, a utakmica počinje u 16.30 sati. U njoj će trener Škudar moći računati i na povratnika Roberta Kuharića, koji se vratio u 'staro jato' i odigrao 25 minuta utakmice u Blatu.