Gabriel Marić i Matej Gašpert potpisali dvogodišnje ugovore s Košarkaškim klubom Zabok
Polako se slaže roster Zaboka za nadolazeću sezonu u Premijer ligi košarkaša Hrvatske
Polako se slaže roster Zaboka za nadolazeću sezonu u Premijer ligi košarkaša Hrvatske. Jučer je dvogodišnji ugovor sa Zabokom potpisao Gabriel Marić, a još prošli tjedan isto to je učinio i Matej Gašpert.
Rođeni Sinjanin, Gabriel Marić, 2016. godine preselio se u Split, gdje se zadržao dvije sezone, da bi se u sezoni 2018./2019. vratio u Alkar. Tu je odigrao dvije vrlo dobre sezone, a posebno je bila uspješna prošla u kojoj je zabijao prosječno 11 koševa, a uz to je skupio i 2,9 skokova i 1.7 asistencija po utakmici. Marić je visok 202 centimetara, a igra na poziciji krila. Važno je istaknuti da je redovito selektiran u sve mlađe dobne reprezentacije Hrvatske, a trenutno je član U-20 reprezentacije.
-Sve smo se dogovorili za jedan dan, zadovoljan sam što ću biti u Zaboku i dat ću sve od sebe za boljitak kluba. Prvi dojmovi su odlični, nemam nikakvih primjedbi. Očekujem da ćemo zadržati dobre rezultate koje ovaj klub postiže, a ja ću dati svoj maksimum – izjavio nam je Gabriel Marić.
Za razliku od njega Riječanin Matej Gašpert se nakon igranja u omladinskom pogonu Cedevite odlučio za nastavak školovanja u Americi i paralelno igranje košarke. Prošle je godine debitirao za seniorsku momčad St. Mary's Ratlersa iz San Antonia gdje je imao prosjek od 6,4 koša i 4,5 skokova po utakmici. Još ga jedan ispit dijeli od diplome, a njegov raniji povratak u Hrvatsku uvelike je uvjetovala i pandemija Covida-19. Gašpert je visok 210 centimetara i naravno igra na poziciji centra.
- Nakon četiri godine u Americi zaželio sam se Hrvatske. Zabok mi je pružio priliku, nadam se da ću ju iskoristiti. Vjerujem da će prva sezona moje profesionalne karijere biti odlična, dat ću sve od sebe da tako bude – govori nam Matej Gašpert.
Marić i Gašpert debitirat će za Zabok danas u pripremnoj utakmici u Zagrebu protiv Dubrave koja će početi u 19.30 sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
Požar u domu za starije! Traje evakuacija 250 korisnika, vatrogasci na terenu: 'Vlada panika'
Promjena dolazi prema Hrvatskoj: Velika je naznaka da će se to dogoditi
Najbolji božićni kolačić Grada Zlatara ispekla Ana Vučković Klarić
Nove utakmice mladih snaga Zagorca
Zagorski HDZ: "Zagorski SDP viče 'Držite lopova' u akciji 'spašavanja vojnika Kolara'!"
DOZNAJE SE: Ubojica iz Bedekovčine već imao 4 kaznene prijave zbog nasilja u obitelji
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
