Fešta u Novom Golubovcu – kolo prije kraja stigao pehar

1. ŽNL 25. kolo: Golubovec – Omladinac 6:1

U 25. kolu 1. zagorske lige vodeći Golubovec dočekao je Omladinac. Htjeli, ne htjeli nakon određenih dogovora između NSKZŽ-e i Golubovca, sama utakmica pala je malo u drugi plan. Naime, kako je ovo bila posljednja domaća utakmica novoga prvaka na svom igralištu ove sezone, i kako je pitanje naslova i teoretski riješeno još u 24. kolu, savez i Golubovec su dogovorili da se upravo prije ove utakmice uruči pehar za nove zagorske prvake. Uz pratnju tajnika saveza Juraja Sirovca, pehar je kapetanu Matiji Bobeku uručio predsjednik NSKZŽ-e Stjepan Merkaš-Krojf, čestitajući pri tome na osvojenom naslovu i zaželjevši puno sreće u 4. NL središte slijedeće sezone. U samoj utakmici nikakve dvojbe nije bilo, uz tri gola Vujice, te po jedan Kresonje i Mutaka, već na poluvremenu je bilo 5:0. U nastavku puno manje tempa, manje želje domaćina, pa i manje prilika za njih. Dosta je toga obranio i gostujući golman Seljan, a u 80. minuti Karlo Pleško je zabio za 5:1. No, u 85. minuti Kostanjevec pogađa za konačnih 6:1. Ubrzo je uslijedio kraj i velika i zaslužena fešta za Golubovec.