FENOMENALNO: Kolega lovi prvo postolje. Dobar i Zubčić, pehist Rodeš, debitirao Ljutić
Hrvatski skijaš Samuel Kolega nalazi se na trećem mjestu nakon prve vožnje noćnog slaloma u Madonni di Campiglio. Kolega je odlično prošao kroz zahtjevnu stazu te je ciljem prošao kao trećeplasirani, sa 65 stotinki zaostatka za uvjerljivo vodećim Atle Lie McGrathom. Između njih dvojice se nalazi Švicarac Loic Meillard s tri stotinke boljim vremenom od Kolege, piše Index.
Kolegin dosad najbolji rezultat u Svjetskom kupu je peto mjesto iz Alta Badije, 23. prosinca prošle godine. U borbu za prvo postolje karijere, krenut će od 20:45, kada je na rasporedu druga vožnja. Ispod jedne sekunde zaostatka, imali su još Manuel Feller (+0.74), Linus Strasser (+0.76) te Steven Amiez (+0.99).
Zubčić odličan, Ljutić posljednji na debiju
Vodeći u poretku slalomaša Henrik Kristoffersen, nalazi se na devetom mjestu s 1.09 sekundi sporijim vremenom od sunarodnjaka. Odličan je bio i drugi hrvatski predstavnik Filip Zubčić, koji se sa zaostatkom od 1.19 sekundi nalazi na 10. mjestu te je u odličnoj poziciji za najbolji slalomski rezultat sezone. To je trenutno 10. mjesto iz finskog Levija.
Do druge vožnje nije uspio doći Istok Rodeš, koji je završio 31. s 2.46 sekundi zaostatka. Druga vožnja mu je izmaknula za sedam stotinki sekunde. Suci su pregledavali snimku vožnje Norvežanina Sebastiana Foss-Solevaaga, koji je osvojio 29. mjesto, a jedna je vrata moguće ''haklao'' pa bi njegova diskvalifikacija značila plasman Rodeša u drugu vožnju. No, čini se da je ipak skija prošla s ''prave'' strane vrata i da će Norvežanin biti u drugoj vožnji.
Tvrtko Ljutić je danas u Italiji debitirao u Svjetskom kupu. Startao je kao 71. od 73 skijaša te je zauzeo posljednje, 50. mjesto s 5.07 sekundi zaostatka.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
Dobre vijesti za tisuće obitelji: Uskoro počinje isplata naknada
Donesen je novi Zakon o naplati cestarine: Evo kako će izgledati vožnja autocestom
FILMSKA POTJERA: Autom jurio u suprotnom smjeru, policija pod rotirkama u lovu
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
