Drugi proljetni poraz Golubovca

4. NL – središte skupina A: 17. kolo: Zagreb – Golubovec 2:0

Jesenski prvak 4. NL središte skupina A, Golubovec, u proljetni je dio sezone startao neugodnim porazom kod Brezovice. A već 17. kolo donijelo je još jedno teško gostovanje kod Zagreba, koji je također porazom startao u proljeće. Golubovec je vrlo dobro krenuo u utakmicu u prvih desetak minuta, no uz nedostatak realizacije. Domaćini pak svoju prvu prigodu koriste i u 14. minuti Stipe Jurilj pogađa za 1:0. Gol je pao nakon ubacivanja iz kornera i gužve, u kojoj se najbolje snašao Jurilj, pobjegao pratnji i 'zakucao' za vodstvo. Nakon gola, Golubovec opet izgleda bolje u polju, ali do odmora inicijativu ne koristi i na polovici utakmice rezultat je 1:0 za Zagreb. Izdvajamo dobru akciju nakon kornera, prolazak Matije Bobeka i ubacivanje u peterac, ali nitko na drugoj stativi ne posprema loptu u gol. Također, Dubravku Vujica pokušao je iz slobodnjaka, no bez uspjeha. U nastavku, Zagreb je taj koji se nametnuo, bio bolji i stigao na vrijeme i do drugog gola i praktički zaključio utakmicu. U 71. minutu kazneni udarac skrivio je Lovro Horvat Vuk, a precizan je za 2:0 bio Carlos Nahuel Noguera. U samoj završnici Zagreb je ostao sa 10 igrača. Naime, u 80. minuti isključen je Pablo Buceta Ferrandez. On je u 52. minuti zaradio prvu javnu opomenu zbog napucavanja lopte, a u 80. drugu, zbog povlačenja za dres suparničkog igrača. No, do kraja i sa igračem više Golubovec nije zaprijetio povratkom u utakmicu i tako je stigao drugi proljetni poraz, a ako ubrojimo i zadnje jesensko kolo, to je treći uzastopni poraz, a i treći uopće. U 18. kolu Golubovec će u zagorskom derbiju dočekati Rudar DZ, što postaje vrlo važna utakmica.