Druga gostujuća pobjeda Stubice, porazi Mladosti, Tondacha i Straže

Odigrano 3. kolo IV. NL-središte Zagreb

Jučer je odigrano kompletno 3. kolo IV. NL-središte Zagreb. Od zagorskih klubova samo je Stubica imala pozitivan učinak i zasluženo je došla do sva tri boda u gostima kod Save Strmec. Domaće je u 11. minuti načeo Matuša, a u 36. minuti je 0:2 postavio Koletić. U smiraj utakmice Sava Strmec je uspjelo samo ublažiti poraz preko Gajgera. Mladost je nesretno izgubila od Slunja. Tri puta su Zabočani gađali okvir vrata, stvorili niz šansi, a onda „iz ničega“ primili pogodak za 0:1, koji je u 58. minuti postigao Božičević. Valja reći da je Mladost u 26. minuti oštećena za evidentan kazneni udarac, nakon što je u kaznenom prostoru gostiju jedan njihov igrač igrao rukom koja nije bila u prirodnom položaju.

Nakon sjajnih igara u prošlom prvenstvu, Tondach se još uvije traži. Ponovno su Bedekovčanci prosuli bodove kod kuće, ovaj puta poraženi su od Ravnica (1:2). Dvostruki strijelac za goste bio je Pavić, dok je u posljednjim trenutcima utakmica konačnih 1:2 postavio Frtalj. Da nevolja bude veća Tondach je u 26. minuti ostao bez stopera Hendija, koji se ozlijedio, a želimo mu što brži oporavak. Straža je nesretno poražena u Glini. Minutu prije kraja pogodak za Banovac postigao je Gomaz. No ostat će „gorak okus“ radi situacije u 60. minuti kada je Straža oštećena za kazneni udarac, ali što to sada vrijedi.

Pogled na tablicu nije baš ugodan za zagorske klubove, tek je Stubica u gornjem domu na sedmom mjestu, Mladost drži 11. mjesto, Tondach 15., a Straža 16. mjesto. Nadamo se da će svi zagorski klubovi zabilježiti pomak prema gore već od ovog vikenda. Vrh ljestvice drže Gradići, koji su nakon tri odigrana kola jedini sa stopostotnim učinkom. Uz to igraju i atraktivan nogomet i u tri su utakmice postigli čak 14 golova, od čega je pet potpisao prvi strijelac lige Jurica Brdek, a tri njegov prvi pratitelj Igor Hajduk.

Rezultati 3. kola: MLADOST – Slunj 0:1 (Božičević 58') TONDACH – Ravnice 1:2 (Frtalj 90'/Pavić 45', 63') Sava Strmec – STUBICA 1:2 (Gajger 85'/Matuša 11', Koletić 36') Banovac – STRAŽA 1:0 (Gomaz 89') Moslavina – Zelina 3:1 (Cerovečki 36' (11m), Šenija 55', Batarelo 72'/Jurin 18' (11m)) Lukavec – Zagreb 2:1 (Puntarić 29', Humeljak 90'/Medić 53') Dinamo OO – Odra 3:0 (Fabijanec 31', Ćorić 36 (11m), Seck 74') Croatia – Rugvica Sava 1976 0:0 Sutla-Laduč – Gradići 2:5 (Štrok 6', Đeno 45'/Hajduk 10', 70' (11m) Brdek 33', 49', 60')