Derbi druge zagorske lige nije razočarao
2. ŽNL, 18. kolo: Sloga – Zagorec Veliko Trgovišće
U 18. kolu 2. zagorske nogometne lige vodeća Sloga dočekala je drugi Zagorec VT. Derbi, koji je domaćinima mogao omogućiti, u slučaju pobjede, stavljanje jedne ruke na pehar. Naime, u utakmicu je Sloga ušla sa osam bodova prednosti, i utakmicom više, dakle realnih pet bodova. Jasno je bilo ako odu na 11 bodova, pa i uz utakmicu više, četiri kola do kraja, samo bi ostala teorija za Zagorec VT ili za Mladost MB.
Domaćini imali više od igre, ali na odmor sa vodstvom otišli gosti
Sloga je krenula od prve minute agresivno, a za prvu priliku čekali smo do osme minute. Nekoliko igrača sudjelovalo je u akciji, koju je udarcem sa 12 metara malo s lijeve strane završio udarcem Danijel Svornik, malo preko gola. U 14. minuti Ivan Lucijan Gorički dobro se okrenuo na 40 metara od gola Karla Seljana i nakon što je osvojio desetak metara prostora pokušao ga je iznenaditi, ali je pucao preko gola.
U 21. minuti Nikola Latin se spustio s desne strane prema sredini, dolazi na 15 metara i puca, ali pored gola. Prvi udarac u okvir gola bilježimo u 24. minuti. Svornik se pojavio u sredini i opalio sa 25 metara, ali Seljan hvata loptu. Gosti prvu priliku imaju u 33. minuti. Alen Jambrešić pobjegao je obrani i izbio sam pred Lovru Bajsića, koji mu brani nogom.
No, u 35. minuti nepažnju obrane domaćina koristi Roberto Vucić, bježi u kaznenom prostoru, na njega starta Svornik i pada a sudac Jerneić odmah pokazuje na bijelu točku, uz velike proteste domaćina, koji su smatrali da je Svornik prvi igrao loptom. U 36. minuti Jambrešić je siguran sa 11 metara, šalje Bajsića u jednu, a loptu u drugu stranu za 0:1.
Sloga se vraća napadima, u 40. minuti Martin Poštek se bori za loptu u kaznenom prostoru na desnoj strani, dolazi do nje i puca u blok. U 45. minuti Igor Vidović Popek dobiva povratnu na 20 metara i puca iz prve, malo pored gola. Tako se na odmor odlazi sa 0:1, iako je Sloga bila ta koja je dominirala i stvarala šanse. Zagorec VT je bio opasan tri minute i to mu je bilo dovoljno za odličnu šansu i vodstvo.
Gosti u završnici do pobjede
U nastavku domaćini pokušavaju iz gužve u 47. minuti ali samo u blok, a gosti imaju odličnu šansu i 50. minuti, kada ja Bajsić ispucao jednu loptu izašavši izvan gola, ali se lopta odbila do Marka Severa, koji gađa prazan gol da 30 metara, ali promašuje. U 54. minuti iz slobodnjaka sa 20 metara iskosa sa lijeve strane puca za domaće Dominik Kralj ali pogađa živi zid.
U 57. minuti dva udaraca domaćina završavaju u bloku, prvo Tomislav Makopek Pušec, pa Kralj. No, ostaje korner nakon kojeg Makopek Pušec puca visoko preko gola. U 60. minuti novi slobodan udarac za Slogu. Opet puca Kralj, po sredini sa 25 metara dosta preko gola. Iako je Sloga u nastavku odabrala preskakanje igre, i u takvim uvjetima ima više od igre i u 70. minuti dolazi do izjednačenja. Kralj je ubacio s desne strane a Martin Marec blokira rukom u kaznenom prostoru. Siguran da 11 metara je Latin.
U 75. minuti Latin pokušava iz gužve sa 16 metara, ali udarac je slab pa Seljan lako brani. U 79. minuti novi slobodan udarac za Slogu, opet puca Kralj, ovaj puta uz samu stativu, ali Seljan odlično. U 90. minuti slobodan udarac za goste i trenutak utakmice. Sa nekih 20 metara na desnoj strani loptu je namjestio Josip Dakić i fantastično pogađa same rašlje za 1:2. U prvoj minuti nadoknade, čim je Sloga krenula sa centra gubi loptu i kontru gostiju u 1:3 pretvara Vucić.
Tako Zagorec VT dolazi do sva tri boda u utakmici u kojoj je imao dva bljeska po tri minute i to je bilo dovoljno. Sloga je imala puno više od igre, ali na kraju ostaje kratkih rukava u ovoj utakmici, no i dalje sve drži u svojim 'rukama', jer u završnicu ulazi sa pet bodova prednosti, uz utakmicu više.
2. ŽNL 18. kolo
SLOGA – ZAGOREC VT 1:3 (0:1)
SUCI: Jerneić, Boroša, Tomašić; GLEDATELJA: 180
STRIJELCI: 0:1 Jambrešić 36. 11m, 1:1 Latin 70' 11m, 1:2 Dakić 90', 1:3 Vucić 90+1'
SLOGA: Bajsić, Svornik, Vidović, Popek, Šamec, Slukan, Gorički, Žugec, Plenar, Latin, Poštek, Galina, (Cvetko, Crnjac, Topolovec, Šavorić, Makopek-Pušec, Kosovec, Kralj); trener: Ivan Kucljak
ZAGOREC VT: Seljan, Capar, M. Županec, F. Županec, Marec, Vrabec, Vucić, Jambrešić, Silić, Kontrec, Dakić, (Horvat, Sever, Ostrež, Begić, Koletić, Tisanić, Hržina); trener: Hrvoje Jurina
Prethodni članak
Sljedeći članak
FOTO: 'Štrajenje' kao dobrodošlica za novorođenu bebu
U tijeku velika akcija policije u Zagorju. Podigli i dronove
Učenik brutalno pretučen u osnovnoj školi. Njegova majka: 'Lupali su mu glavom o umivaonik'
ANKETA: Poskupljuju domovi za starije, evo što o tome kažu Zagorci
Župnik upozorio: 'Nemojte to više raditi u crkvi'
Ministarstvo poručuje: Učenik izostao gotovo 90 sati s nastave, više to neće moći tako lako
Medved potvrdio: 'Pronađeno tijelo Jean-Michela Nicoliera. Nije rođen u Hrvatskoj, ali za nju je ostavio svoje srce'
Mladi Klanjčani dobili 4.000 eura za svoj prvi dom, 'Želimo da ostanete ovdje!'
FOTO s mjesta drame: Policajci spasili vozača iz gorućeg auta
Uvode se oštre kazne: Hrvatima se ovo više neće tolerirati
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
