Cibona prejaka za Zabok

Zabok je poražen u 5. kolu HT Premijer lige u gostima kod Cibone

Zabok je poražen u 5. kolu HT Premijer lige u gostima kod Cibone rezultatom 91:79. Domaćin je od početka ušao u utakmicu izuzeto agresivno, a nakon trica Prkačina i Drežnjaka u 4. minuti na semaforu je stajalo 10:1, pa je Radulović morao pozvrati prvu minutu odmora. Gosti su pet minuta ostali bez koša, a prvi je iz igre poentirao Budimir tricom za 17:9, da bi nakon prve četvrtine na semaforu stajalo 27:18. Solidno je Zabok odigrao i drugu četvrtinu, nakon polaganja Popića trideset sekundi prije kraja druge četvrtine Zabok se približio na -7 (42:35), no tricom Vildoze na "veliki odmor" otišlo se rezultatom 45:35. Početak treće četvrtine tricom otvara Reuvers, nakon njega dvije trice veže Drežnjak, pa polaže Vildoza za seriju od 11:0 (56:35) i tu je priči o bilo kakvoj neizvjesnoj završnici bio kraj. Domaće je s 13 koševa predvodio Drežnjak, dok su Vranković i Prkačin postigli po 11 koševa, a Branković je imao double-double učinak od 10 koševa i 10 skokova. Kod Zabok najefikasniji su bili Budimir i Levanić-Kutni s po 16 koševa, dok se Popić zaustavio na 13 koševa uz 7 skokova.

CIBONA - ZABOK 91:69 (27:18 18:17, 24:16, 22:18)

CIBONA: Vujović 2 (2-2), Radovčić 9 (1-1), Vranković 11 (1-2), Mustapić 8 (2-2), Prkačin 11, Gegić 4, Vildoza 8, Majcunić, Gnjidić 6, Branković 10 (2-2), Drežnjak 13, Reuvers 9. TRENER: Vladimir Jovanović

ZABOK: Martinko, Krajinović, Levanić-Kutni 16 (5-5), Buljević 7 (5-5), Brocić 2 (2-2), Vručinić 8 (1-1), Črnjević 6 (2-2), Budimir 16, Popić 13 (5-7), Borovčak, Antonić 1 (1-2), Lež. TRENER: Zdravko Radulović
(FOTO: KK Cibona)