Cedevita junior uvjerljivo slavila u Zaboku

Zabok se potajno nadao da bi mogao ugroziti nekompletnu Cedevitu junior, no i sam je imao dosta problema s ozljedama pred ovu utakmicu. Gosti su odigrali čvrstu i borbenu utakmicu i na kraju zasluženo i uvjerljivo slavili s 20 koševa razlike (75:95).

Od početka prve četvrtine Zabok se branio zonskom obranom, a polovicom pete minute nakon polaganja Tomića domaći su otišli na +5 (11:6), na što je Mulaomerović odmah reagirao minutom odmora. Poslije te minute odmora zonom se počela braniti i Cedevita i samo nakon minutu igre napravila seriju od 6:0 i prešla u vodstvo (11:12). U 7. minuti Kevaughn je s dvije trice doveo goste do +6 (12:18) i natjerao Tomasa na minutu odmora. Sikrić je probudio domaće redove i Zabok je u posljednjoj minuti uspio stići do izjednačenja, no koševima Batinića s linije slobodnih bacanja gosti prvu četvrtinu ipak završavaju s prednošću (21:23).

Domaći su loše ušli u drugu četvrtinu. Cedevita je uzela dosta napadačkih skokova i iskoristila greške Zaboka, pa je u 16. minuti na semaforu je stajalo 29:37 (+8) za goste, pa je Tomas primoran uzeti i svoju drugu minutu odmora u prvom poluvremenu. U nepune dvije minute Zabok odgovora serijom od 8:0 u koju je pet koševa ugradio Šustić i stvari su opet na početku (37:37). Završnica druge četvrtine ipak pripada gostima koji nakon polaganja Bogdanovića 34 sekundi prije kraja tog dijela utakmice imaju ponovno +8 (39:47), da bi se nakon koševa Neala s linije slobodnih bacanja na "veliki odmor" otišlo rezultatom 41:47. Kod domaćih Savić se do poluvremena zaustavio na 12, a goste je s 11 koševa predvodio Kevaughn. Cedevita je do poluvremena ostvarila čak devet napadačkih skokova.

Nakon nepune minute igre u nastavku gosti polaganjem Karačića prvi puta dolaze do dvoznamenkastog vodstva (41:51). Zabok nikako nije uspio uspostaviti ravnotežu u igru, pa su čvrsti gosti minutu i pol prije kraja otišli na +13 (53:66), a tricom Jelića 30 sekundi prije kraja četvrtine i na +14 (55:69). Cinac je tricom deset sekundi prije kraja spustio na 58:69, no Kevaughn je sa sirenom pogodio iz teške situacije za 58:71 prije ulaska u zadnjih deset minuta utakmice.

Jelić je svojom novom tricom na isteku 32. minute doveo gosti do već ozbiljnih +16 (60:76), a u idućem napadu Kevauhgn je podigao na +18 (60:78) i tu je priči bio kraj. U 34. minuti nakon trice Serdarušića gosti su već na +23 (60:83). Na kraju Zabok-Cedevita 75:95.

Domaće je s 22 koša predvodio Emil Savić, čemu je pridodao i 5 skokova. Sikrić se zaustavio na 13 koševa i 5 skokova, a Neal na 11 koševa 6 asistencija i 5 skokova. Prvo ime utakmice bio je Allen Kevaughn koji je upisao 25 koševa (šut iz igre 71%), čemu je pridodao 5 asistencija i 4 skoka uz valorizaciju 32. Vrijedni Renato Serdarušić imao je double-double učinak od 17 koševa, 13 skokova i 5 asistencija, Ivan Karačić upisao je 15 koševa uz 7 skokova, a Martin Jelić i Josip Batinić postignuli su po 14 koševa, s time da je Batinić upisao i 7 skokova.

ZABOK - CEDEVITA JUNIOR 75:95  (21:23, 20:24, 17:24, 17:24)

ZABOK: Sikirić 13 (4-4), Neal 11 (3-4), Damjanić, Cinac 10 (1-3), Tomić, Šustić 5, Antonić, Savić 22 (1-1), Črnjević 6 (2-2), Rebić, Borovčak, Cvitanović 6 (1-2). TRENER: Ivan Tomas

CEDEVITA JUNIOR: Bogdanović 4, Ogrizović 6 (1-2), Karačić 15 (1-2), Jelić 14 (1-1), Kevauhgn 25 (1-1), Serdarušić 17 (6-8), Mršić, Bilić, Ljubičić, Batinić 14 (4-4). TRENER: Damir Mulaomerović