Bobinec zabio za pobjedu na kraju sezone

4. NL – središte 34. kolo: Tondach – Gradići 1:0

Stiglo je i to, nadam se da se nitko neće naljutiti, ako napišem konačno! Zadnje kolo 4. NL središte, koja je na proljeće ponudila čak 18 kola. Za nogomet ove razine mnogi će reći previše. No, sve je to novo normalno, valjda. Kako bilo, Tondach je u Bedekovčini u 34. kolu, na kraju sezone dočekao Gradiće. S njima je i započeo proljeće prije više od tri mjeseca. Naime, 17. kolo umjesto na jesen odigrano je 13. ožujka, a Gradići su doma slavili 3:0. Ovo je tako na kraju bila prilika za uzvrat i za potvrdu top 10 rezultata i najuspješnijeg zagorskog predstavnika ove sezone. Gradići su u utakmicu ušli sa 5. mjesta i nisu mogli ni gore ni dolje. Tondach je ušao sa 8. mjesta i ovisno o rezultatima mogao je do dva mjesta nazadovati ili napredovati. U prvih 45 minuta nije bilo golova, u izjednačenoj igri, po iznimno teškim vremenskim uvjetima. Trenutak utakmice dogodio se u 80. minuti kada je sjajno iz slobodnjaka sa 30 metara iskosa s desne strane pogodio Bobinec za 1:0. Do kraja nje bilo golova, pa Tondach sezonu završava sa pobjedom, kojom potvrđuje status najboljeg zagorskog predstavnika sezone u 4. NL središte, osvojivši vrlo dobro 7. mjesto sa 49 osvojenih bodova.

Prije same utakmice obilježena su dva svečana oproštaja. Nakon 20 godina karijere od igračke karijere oprostio se Martin Sedlar, a nakon čak 30 godina na funkciji oružara u zasluženu mirovinu odlazi Stjepan Gorički Čiko. U klubu su im ovom prilikom dodijelili personalizirane dresove i plakete u znak zahvalnosti, za sve što su dali klubu u zaista velikom vremenskom periodu.