Bistra zasluženo slavila u Maču i produbila krizu Gaja
9. kolo III. NL-centar, GAJ MAČE – Bistra 1:2
Gaj je izgubio na svom travnjaku od Bistre (1:2) i tako produbio svoju krizu u kojoj je u posljednjih šest utakmica ostario jedan remi i pet poraza. Nisu gosti briljirali nekom lepršavom igrom, niti stvarali neke izrazite šanse, no bili su hrabri, borbeni i organizirani u čvrstom bloku, znali su što žele i to ih je nagradilo.
Počelo je dobro za domaće. Igralo se tečno gotovo prvih pola sata. Nije bio puno pravih prilika za Gaj, ali protok lopte je bio dobar. Terenska nadmoć iskorištena je u 20. minuti kada je Zenko izveo korner s lijeve strane, a Šaban se lijepo ubacio na prvu stativu i poentirao glavom za 1:0.
Sedam minuta kasnije odlična akcija Gaja, Zenko je uposlio Mihalića koji dobro puca, ali goste spašava greda. Gaj je dobro izgledao do 36. minute, a onda je slijedio šok. S lijeve strane je ubacio Brkić, jedan igrač Bistre prevario je Strahonju lažnom kretnjom i ona je na iznenađenje svih odsjela u mrežu za 1:1.
Od tog šoka domaći se više nisu oporavili. Moglo je biti i gore u 44. minuti da Pavlek nakon greške Haramusteka nije promašio čisti „zicer“ kojim je mogao dovesti Bistru u vodstvo.
U nastavku se očekivao pritisak Gaja, no Bistra je bila odlično postavljena i domaći jednostavno nisu mogli probiti taj blok. Ključni detalj utakmice zbio se u 61. minuti kada je Kovačić odlično izveo korner s desne strane, a Soldo glavom zabio za 1:2. U 71. minuti Kovačić je odlično izveo slobodni udarac malo iz kosa s lijeve strane, no obranom se istaknuo Strahonja.
Tek u samoj završnici, točnije u 86. minuti Gaj radi prvu opasnu priliku u nastavku, no Krznar puca slabo glavom na ubačaj Haramusteka. U prvoj minuti sudačke nadoknade nesporazum Ostojića i Strahonje umalo je iskoristio Kereša, gosti su već slavili pogodak, ali lopta je otišlo malo pokraj lijeve vratnice. Dobru priliku već u idućem napada za domaće imao je Kaleb koji puca u prvi ćošak, no gostujući vratar Maglica odbija u korner. Poslije kornera iz dobre je pozicije glavom zaprijetio Postonjski, no bio je neprecizan, pa bodovi putuju u Bistru.
Gaj je trenutno na 11. mjestu, no od posljednje Petrinje dijele ga samo dva boda. U idućem kolu nogometaše Gaja čeka „zagorski derbi“ u kojem ih u Krapini čeka Zagorec KR.
GAJ MAČE – BISTRA 1:2 (1:1)
MAČE: igralište Gaja, GLEDATELJA: 250, SUCI: Krizmanić, Rosandić i Bošnjak.
STRIJELCI: 1:0 Šaban 20', 1:1 Brkić 37', 1:2 Soldo 61'.
GAJ MAČE: Strahonja, Kotarski, Mihalić, Petek (62' Krznar), A. Grozdek (82' I. Grozdek), Šaban (62' Plehan), Zenko, Ostojić, Blažević (68' Kaleb), Haramustek, Postonjski. TRENER: Zoran Vukelić
BISTRA: Maglica, Pavlek, Kovačić, Lučak, Brkić (55' Brezec), Žakić (70' Gajski), Knezović, Hlup, Landripet, Soldo (90'+2 Kereša), Videk. TRENER: Tomislav Gondžić
Prethodni članak
Sljedeći članak
Povlači se prehrambeni proizvod, trgovački lanac kupcima vraća novac
Zagorska bolnica poslala upozorenje građanima; "Prijavite policiji"
Od 1. srpnja uvode se nova pravila za vozače u Hrvatskoj
Tuga u Zagorju ne jenjava: Lucija i njena mama poginule su prije točno godinu dana
LIJEPE VIJESTI: U OB Zabok rođene 22 bebe, ovo su njihove majke
Mladić (20) proživio pakao. Maloljetnica ga lažno optužila za silovanje - država mu duguje odštetu
Stiže im ono što su godinama čekali: Ova 3 znaka u lipnju će plivati u novcu i sreći
Teška nesreća: Poginuo vozač, cesta zatvorena za sav promet
Drama na hrvatskim terenima: Usred turnira na travnjak sletio helikopter - doznaju se detalji
Punom brzinom se autom zabio u pekarnicu i srušio dio zida: 'Bio je pijan, nije mogao ni pričati'
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
Noć noćnih leptira 2026.
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
