Bedex 1 osigurao jesenski naslov

Odbojka, 3. HOL sjever: 9. kolo: Bedex 1 – Kitro Varaždin 2 3:1, Ivanec 3 – Toplice 1 3:2

Odigrano je i 9. kolo 3. HOL sjever u kojoj se natječu i dva zagorska kluba. Bedex 1 nastavio je sa pobjedama. Na domaćem terenu ovaj puta pobjeda je stigla protiv ekipe Kitro Varaždin 2. Domaće su odbojkašice suvereno krenule u meč i prvi set dobile sa 25:12. Iako su gošće u drugom osvojile više bodova i on je završio sa prilično sigurnih 25:18. No, u trećem setu se vodila velika borba i u završnici ipak gošće dolaze do 26:24. No, Bedex 1 nije dozvolio potpuni povratak u susret i četvrti set osvaja sa najuvjerljivijih 25:11 i tako dolazi do nova tri boda pobjedom 3:1. Ovo je bilo posljednje kolo prije pauze, a Bedex 1 je ovom pobjedom osigurao prvo mjesto i jesenski naslov, jer ima 17 bodova kao i Totovec 1, a Bedex 1 ima još i utakmicu manje, zagorski derbi protiv Toplica 1. Za Bedex 1 igrale su: Ema Jambrek, Iva Gorički, Lucija Prančić, Marta Vurnek, Sara Balen, Barbara Kovač (kap.), Marija Srebak, Lucija Mrkoci, Rea Herceg, Lana Pripeljaš, trenerica Ivana Čehulić.

Toplice 1 su pak gostovale kod Ivanca 3 i stigle do jednog boda. Ivanec 3 je bolje krenuo u utakmicu i dobio prvi set 25:13. No, Toplice 1 se vraćaju u drugom setu i dolaze do izjednačenja nakon 25:21. U trećem setu opet uvjerljive domaće igračice i 25:12 za 2:1. No, gošće se opet vraćaju i četvrti set rješavaju u svoju korist 25:23. U petom setu do pobjede i dva boda ipak stiže Ivanec 3 nakon 15:8. Za Toplice 1 igrale su: Monika Kozjak, Veronika Mužar, Leona Šoštarko, Ana Poljak, Lana Horvatiček, Dora Halapir (kap.), Matea Popović i Ines Đurđan; trener Dario Zagvozda. Na ljestvici Toplice 1 drže sedmo mjesto sa devet bodova, sa utakmicom manje, tj. spomenutim zagorskim derbijem.