Bedekovčina brža od korone

Utakmica je, doslovce u zadnji čas odigrana i to bez prisutnosti gledatelja, a nakon toga su prekinuta sva natjecanja

Mjere opreza od koronavirusa zaustavile su sva sportska natjecanja, pa tako i rukometna. No, rukometaši Bedekovčine prošli si tjedan na rasporedu imali zaostalu utakmicu 11. kola Međužupanijske rukometne lige. Utakmica je, doslovce u zadnji čas odigrana i to bez prisutnosti gledatelja, a nakon toga su prekinuta sva natjecanja. Riječ je bila o gostovanju kod Petrinje 2. Prvi gol postiže Bedekovčina i to tek u 4.minuti za 0:1. Domaćin izjednačuje na 1:1. Cijelo prvo poluvrijeme protječe u izmjeni vodstva jedne i druge ekipe, od čega najveću prednost plus dva ima domaćin 10:8 i 11:9. Bedekovčina stiže na 11:11, 12:12 pa i prestiže 13:14. Na odmor se odlazi sa 14:14. U nastavku utakmice Bedekovčina polako prelazi u vodstvo, prvi puta ima i plus dva 15:17, no domaćin izjednačuje do 19:19. Bedekovčina opet u seriji ovaj puta dolazi do plus 3 21:24. Uporna Petrinja stiže do minus 1 u dva navrata, no Bedekovčina više ne ispušta vodstvo te ima i plus 4 25:29. U tom ritmu i završava utakmica sa rezultatom 27:31. Domaći vratar stvorio je dosta problema strijelcima Bedekovčine u prvom dijelu, no u drugom je nađeno rješenje i za to. Nastavak utakmice Bedekovčina je odigrala na krilima Končiča 8, i Soveca 5, te Pavetića na vratima. Ukupno Končić velikih 14 golova, Šoštar 6, Sovec 5. Povratnik Pavetić nakon duge pauze skupio veliki broj obrana. Pauza je najmanje do 1. travnja. Pred Bedekovčinom, koja drži 1. mjesto na ljestvici je važan derbi kod drugoplasiranog Trnja, koji bi trebao biti na rasporedu odmah nakon pauze.

RK PETRINJA – RK BEDEKOVČINA 27:31 (14:14)

PETRINJA, Dvorana SŠ Petrinja SUCI: Huremović i Nogić, oba Petrinja, GLEDATELJA: 0
BEDEKOVČINA: Pavetić, Srebačić, Turković 1, Mohač 2, Draganić, Sovec 5, Sojč 3, Habulin, Klokočovnik Ded, Šoštar 6, Končić 14(4), Jus; TRENER: Filip Martinić