Atletski klub Oroslavje organizira humanitarnu utrku 'Za Martinove korake'
Klasičnih nagrada poput medalja neće biti jer su organizatori zaključili da je bolje da se novac ne troši na to, već da se baš sav daje Martinu za liječenje
AK Oroslavje organizira humanitarnu utrku "Za Martinove korake" u subotu 8.12. s početkom u 14 sati na sportskim terenima u Podgori kraj Krapine. - Pretrčite 400 ili 1600 metara za Martina, neka vaši koraci postanu njegova svakodnevnica! Dođite barem 30 minuta ranije radi prijava i zagrijavanja. Pokažite vlastitim primjerom svojoj djeci i drugima, kako treba biti nesebičan i pomagati. Startnine novčane nema, već skupljamo higijenske potrepštine: paste za zube, četkice, šamponi,... pidžamice ili papuče koje ste prerasli, slikovnice,... sve što bi Klaićevoj bolnici i djeci koja nemaju svoje, dobro došlo. Plišance ne skupljamo - rekli su iz AK Oroslavje.
Prijaviti se možete na https://www.ak-oroslavje.hr/martinovi-koraci.php
Skupljat će se i novčani prilozi za Martinovo liječenje, odnosno dobrovoljni prilog koji, kako kažu organizatori, nema veze sa startninom. Sav novac donirat će se Martinovoj mami, Snježani Stepan-Leštek.
Ne tako davne 2104. godine Martinova je sestra Lucija, tada šestogodišnja djevojčica, izgubila bitku s teškom imunološkom bolešću. Liječila se u Klaićevoj. Od tada Martinova majka nesebično skuplja donacije i odlazi u tu bolnicu uljepšati barem neke trenutke tamošnjim malim bolesnicima.
No sada i Lucijin brat Martin treba pomoć! Martin je odličan učenik osmog razreda koji jako slabo vidi i kreće se isključivo pomoću druge osobe. Za nekoliko mjeseci trebao bi na drugu kuru terapije robotikom u poliklinici Glavić u Zagrebu, koja bi mu pružila mogućnost samostalnog kretanja. Prvu kuru majka je platila vlastitim novcima, od kredita te nikada nije tražila financijsku pomoć za njega. Sada joj treba pomoći, kao i njezinom sinu Martinu.
Utrka će se održati pod svim vremenskim uvjetima.
Klasičnih nagrada poput medalja neće biti jer su organizatori zaključili da je bolje da se novac ne troši na to, već da se baš sav daje Martinu za liječenje. - Trčimo ovoga puta punim srcem! Ali zato ćete moći s naših stranica preuzeti personalizirane diplome sa zahvalom za sudjelovanje - poručuju iz AK Oroslavje.
FB stranica akcije Lucijino svjetlo: https://www.facebook.com/lucijinosvjetlo/
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Kazneno prijavljena: Djevojka koja je pretukla Filipinca ide u pritvor
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek održala prijem za ekipu SD Tekstilca
''Oporuka'' Đurđice Seleš stiže u Mariju Bistricu, rezervirajte kartu
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
