[1. ŽNL 1. KOLO] Rudar Mihovljan krenuo pobjedom

Krenula je nova sezona 1. zagorske lige, pa smo na samom početku tražili po parovima eventualne derbi utakmice. I vrlo brzo pogled se zaustavio na paru Rudar M – Klanjec. Naime, Rudar je odigrao sjajno proljeće sezona iza nas, i iz zone ispadanja u kojoj je bio nakon jesenskog dijela, stigao vrlo brzo do komocije i na koncu 8. mjesta, dok je Klanjec odigrao nešto slabije proljeće, ali završio na stabilnom 6. mjesto, no što je još važnije, u pripremnom periodu pokazao jako puno, pa smo s nestrpljenjem očekivali ovu utakmicu i krenuli put Mihovljana.

Na odmor bez golova

Iako je u pitanju prvo kolo, na klupama samo 5 igrača, 3 kod domaćina i 2 kod gosta. Utakmica kreće u laganijem ritmu, a prvi udarac prema golu vidjeli smo u 12. minuti, kada je domaći Nikola Korenić puca sa 30-tak metara iskosa, ali vrlo bezopasno, pa je Franjo Žigman na golu gostiju lagano primio loptu. U 13. minuti Lovro Horvat Vuk dobio je loptu na desnoj strani od Jurice Plukavca i nabacio na drugu stranu, gdje Korenić prima loptu, vara protivnika i puca po zemlji u prvi kut, ali Žigman brani. U 15. minuti Plukavec na centru prolazi dva igrača, pa nakon 10 metara još jednog, dolazi do ruba kaznenog prostora malo s desne strane i puca pored gola. Od 20. minute malo se budi i Klanjec. Prva prigoda dolazi 20. minuti. Nakon ubacivanja u gužvu s desne strane, Ivan Petrišić puca sa 7-8 metara, ali lopta niti ne izlazi iz gužve.

U 21. minuti Matija Novak se probio po lijevoj strani napada gostiju i nabacio na Filipa Petrišića, koji puca sa10-tak metara, li je lopta dosta visoka pa ju ne zahvaća dobro i nema veće opasnosti. U 31. minuti Krunoslav Borošak puca sa 25 metara, ali preko gola domaćeg golmana Gorana Malogorskog. Zadnja tri pokušaja u prvom dijelu propadaju domaćinima. Korenić se probio po lijevoj strani i pucao iskosa sa 10-tak metara, ali Žigman opet brani. Minutu kasnije Korenić se opet probija po lijevoj strani i nabacuje na Ninu Kosa, ali Kos je već preblizu golu. Zadnji udarac u prvom poluvremenu uputio je domaći Stjepan Šalković, ali njegov udarac sa 20 metara otišao je preko gola.

U nastavku Rudar do sva tri boda

Odmah na početku drugog dijela, u 47. minuti gosti imaju slobodan udarac sa 25 metara, ali Borošak puca preko gola. U istoj minuti na drugoj strani Korenić se probija u kazneni prostor, ali dugo čeka i na kraju puca prekasno, no nema opasnosti. No, u 49. Rudar dolazi do vodstva. Najprije je Plukavec nabačenu loptu s desne strane zahvatio špicom na nekih 12 metara i prevario Žigmana. ali je loptu s crte izbio Matija Trbušić. No lopta se odbila do Korenića koji pokušava škarice. No pogađa gol, ali pogađa Plukavca, koji iz prve sa 10-tak metara zakucava loptu za 1:0. U 56. minuti ova prilika za domaćine. Ubačenu loptu s desne strane Kos je zahvatio glavom, no Žigman lijepo brani. U 60. minuti lijepa prilika za goste. Kratko je izveden korner, a Josip Kolar je nabacio na Ivana Šenkiša, koji sam sa 7-8 metara puca glavom, ali točno u Malogorskog.

U 62. minuti Ivan Petrišić puca iz slobodnjaka sa 30 metara, vrlo jako, ali Malogorski je spreman. U 65. minuti odlično se probio Šalković od sredine prema desnoj strani i podvalio loptu Plukavcu, koji puca iskosa sa 10 metara preko gola. U 76. minuti opet pokušava Korenić, sa nekih 17-18 metara malo iskosa s desne strane, ali preko gola.

No, u 77. minuti Rudar dolazi na prag pobjede. Plukavec je odlično na desnoj strani proigrao Matiju Novačkog, koji prisebno gura loptu pored Žigmana za 2:0. U 81. minuti sve dvojbe su riješene. Nakon ubačene lopte iz kornera Kos je vraća glavom na Branka Biškupa, koji je ušao niti minutu ranije i ulazak obilježio golom za 3:0. Klanjec je poraz mogao umanjiti u 85. minuti, ali je F. Petrišić glavom neometan nakon ubacivanja s desne strane pucao pored gola. U 89. minuti sa 17 metara nakon povratne puca i Mihael Kralj, ali Žigman brani, pa ostaje 3:0. Zadnju priliku za Klanjec imao je Kolar u 1. minuti sučeve nadoknade, kada se probio po sredini, ali udarac je bio preslab.

Robert Varjačić, trener NK Rudar M:

''Bila je to jedna utakmica sa kvalitetnim protivnikom koja se je dugo lomila. Danas smo mi bili na vrlo visokoj razini tehničko-taktičkoj i što je još važnije, u drugom dijelu i efikasni. Čestitao bih i ekipi protivnika i svojoj ekipi i već se okrećemo drugim izazovima, već u srijedu u kupu.''

Ivan Pozaić, trener, NK Klanjec:

''Zasluženo smo izgubili od bolje ekipe, koja se nametnula i fizički i taktički. Nismo stvorili niti jednu ozbiljnu šansu i zasluženo smo izgubili.''

Kolnici su mokri ili vlažni i skliski u većem dijelu zemlje. Mogući su odroni. Vozačima savjetujemo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama te održavaju sigurnosni razmak između vozila.  U noći 20./21. studenog 2019. god. o...