Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Krapinsko-zagorske županije Zagorje zeleno, Udruga Hyla i Gradska knjižnica Krapina pozivaju vas na predstavljanje rezultata istraživanja „Od planine do rijeke – Kukci kao indikatori staništa u ekološkoj mreži“.
Predstavljanje rezultata istraživanja održat će se u četvrtak, 5. veljače 2026. godine, s početkom u 18 sati, u prostoru Gradske knjižnice Krapina (Šetalište Hrvatskog narodnog preporoda 13, Krapina).
Stručni predavači Boris Lauš i Luka Petrokov iz Udruge Hyla podijelit će rezultate i iskustva s terena iz istraživanja provedenih tijekom 2025. godine na područjima ekološke mreže Vršni dio Ivančice, Strahinjčica i Dolina Sutle kod Razvora, s posebnim naglaskom na četiri ciljne vrste: alpinsku strizibubu, veliku četveropjegu cvilidretu, gorskog potočara i kiseličinog vatrenog plavca.
Rezultati istraživanja donose važne uvide u stanje očuvanosti ciljnih vrsta kukaca na području ekološke mreže Natura 2000 te predstavljaju temelj za planiranje budućih mjera zaštite prirode u Krapinsko-zagorskoj županiji.
Pozivamo sve koji žele saznati više o stanju prirode u našem kraju da nam se pridruže.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Ukidanje dozvole: Tko sve u Hrvatskoj ponovno mora polagati vozački ispit
Šok u HZZO-u: Tko je tajnoviti liječnik koji preuzima sustav vrijedan 7 milijardi eura?
DRŽAVNI INSPEKTORAT: Masovni opoziv ove hrane zbog utvrđenog otrova
[NJEZIN JE DAN] Znate li značenje ovog lijepog imena?
Ako autom udarite divljač, ovo nikako nemojte napraviti: Možete dobiti kaznu umjesto odštete
Nisu imali sreće godinama, a sada se sve okreće: Ova 3 znaka očekuje pravi novčani boom!
[VIDEO] Jesu li najstarija obitelj u Zagorju? Josip i njegove 3 sestre zajedno imaju 367 godina!
U subotu u Mariji Bistrici ''Deca prevzimaju vlast''
HEP najavio radove: Evo gdje sutra u Zagorju neće biti struje
Muškarac (55) dirao djevojku (23) po stražnjici u zagorskom kafiću. Sutkinja ga oslobodila
