Linzeri, kiflice, mađarica, orehnjača… Što će se naći ove godine na vašem božićnom stolu?
Linzeri, kiflice, mađarica, makovnjača I orehnjača, medenjaci, božićni panj, kuglof… Je li štogod na vašem popisu kolača koje ćete pripremati ovog Božića?
Blagdani su prilika da odvojimo malo više vremena i posvetimo ga pečenju kolača, kako bi naš blagdanski stol bio sladak i zamirisao.
Dok neke domaćice posvećuju vrijeme otkrivanju novih recepata, mnoge se odlučuju za provjerene tradicijske kolače i recepte koje se u obitelji prenose s koljena na koljeno.
Tako one malo starije ne mogu zamisliti blagdanski stol bez orehnjače ili makovnjače. Djeca pak rado s mamama i bakama peku linzere, a kraljica mađarica nekako je, svojim bogatim okusom, rekli bismo, najčešći gost blagdanskog stola.
Bilo kako bilo, blagdanski je stol bez kolača nezamisliv. Čak i ako nismo vješti u pečenju kolača, u trgovinama, slastičarnama ili obrtima za pečenje kolača pronaći ćemo svoje najdraže i počastiti sebe i svoje ukućane i goste za Božić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragedija u Zagorju! Vlak usmrtio osobu
Najzdravije domaće jelo: Svaki dan ga jedite i bit ćete kao novi – čak i liječnici preporučuju
Stiglo rješenje nadzora nad lokacijskim dozvolama za solarne elektrane u Zagorju: 'Dozvole nisu poništene'
TUŽNA VIJEST: Umrla je legendarna urednica i novinarka
Hrvatska pošta sutra uvodi veliku novost - oglasili su se priopćenjem
Zagorski DJ kolektiv koji glazbom mijenja zajednicu: 'Dođi, podrži, pleši i daruj za ljepši Božić'
Majka kupala djecu, oni se počeli gušiti i završili u bolnici
Ovako su ubojicu iz Međimurja dočekali drugi zatvorenici: 'Je*i se, pi*ko!'
Poslušajte komunikaciju s VAR-om na derbiju Dinamo - Hajduk: 'Pusti mi još jednom, beba'
Završeni radovi na redovnom održavanju nerazvrstanih cesta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Kako nastaju poučne staze? – Iza kulisa!
Blagdansko veselje počinje: Sveti Nikola stiže u Westgate
Hranjenje ptica zimi
