Za uređenje Hiže vinove loze Radoboju dodijeljeno 300 tisuća kuna
Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije Općini Radoboj dodijelilo bespovratna sredstva za projekt uređenja Hiže vinove loze – Faza II.
Općinski načelnik Anđelko Topolovec u Krapini je 6. prosinca potpisao ugovor vrijedan 300.000 kuna kojim je Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije Općini Radoboj dodijelilo bespovratna sredstva za projekt uređenja Hiže vinove loze – Faza II.
- Vrijednost građevinskih radova na ovom projektu iznosila je 2.853.752 kune i oni su u potpunosti završeni, a slijedi faza opremanja koja bi trebala biti završena do konca iduće godine. Uređenjem objekta „Hiža vinove loze“ Radoboj će postati bogatiji za još jedan suvremeni interpretacijski centar u kojem će posjetitelji imati mogućnost kvalitetne prezentacije kulturno - povijesnih i zemljopisnih značajki te turističke i enogastronomske ponude Radoboja. Uz muzej Radboa, Hižu zagorskih štrukli na kojoj su već započeti građevinski radovi, Planinarski dom na kojem će također biti započeti radovi u proljeće iduće godine te uz već ranije završene projekte – Centar za prirodu Zagorje, Radobojski trnac, Staza orhideja i dr., Radoboj će pružati zaokruženu i cjelovitu ponudu posjetiteljima, a kroz razvoj turizma ostvarit će se pozitivni ekonomski učinci ne samo za Općinu i institucije vezane uz Općinu Radoboj već i za lokalno stanovništvo, OPG-ove i ostale subjekte koji će biti uključeni u pružanje usluga ili prodaju domaćih proizvoda – kažu u Općini Radoboj.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
Hrvatski sabor izglasao tzv. 'Bačićeve zakone' koji će utjecati na sve ljude u cijeloj Hrvatskoj
Zagorska policija uhitila 41-godišnjaka, sud mu produžio boravak u zatvoru i poslao ga na liječenje
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
Dobre vijesti za tisuće obitelji: Uskoro počinje isplata naknada
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
