Vikend pun događanja u Radoboju: Izložba, kazališna predstava i još mnogo toga!
Protekli vikend u Radoboju protekao je u znaku kulture, zajedništva i slavlja. Od otvorenja izložbe radova s 19. likovne kolonije Općine Radoboj i obilježavanja 80. obljetnice Lovačkog društva “Strahinjčica”, do nastupa Teatra Kerekesh i razigranog programa Radobojskih mažoretkinja.
FOTOGALERIJU IZ RADOBOJA POGLEDAJTE OVDJE
Otvorena izložba radova s 19. likovne kolonije Općine Radoboj
U petak, 17. listopada 2025. godine, u prostorijama Muzeja Radboa svečano je otvorena izložba radova s 19. likovne kolonije Općine Radoboj. Manifestacija, koju već tradicionalno organiziraju Općina Radoboj i Likovno društvo “Ernest Tomašević” iz Krapine, okupila je brojne ljubitelje umjetnosti, sudionike kolonije i uzvanike.
Izložbu je otvorio načelnik Općine Radoboj Anđelko Topolovec, koji je zahvalio umjetnicima na dugogodišnjoj suradnji i doprinosu razvoju kulturnog života u Radoboju. U svom obraćanju istaknuo je i kako je nedavno osnovana radobojska likovna udruga – Likovno društvo LURA, koja će uskoro započeti s radom i dodatno obogatiti lokalnu kulturnu scenu.
Nakon službenog otvorenja uslijedilo je ugodno druženje uz prigodni domjenak, a posjetitelji su mogli uživati u razgledavanju izloženih umjetničkih djela nastalih tijekom ovogodišnje kolonije.
Izložba ostaje otvorena za razgledavanje u Muzeju Radboa u redovno radno vrijeme, a svi zainteresirani pozvani su da posjete Radoboj i upoznaju se s radovima koji odišu stvaralačkom energijom i ljepotom zagorskog kraja.
Lovačko društvo “Strahinjčica” Radoboj obilježilo 80 godina djelovanja
Lovačko društvo “Strahinjčica” Radoboj obilježilo je veliki jubilej – 80 godina postojanja i djelovanja. Proslava je održana tijekom dva dana, 17. i 18. listopada, u ugodnom okruženju Lovačke kuće na Malagori u Radoboju.
FOTOGALERIJU IZ RADOBOJA POGLEDAJTE OVDJE
U petak, 17. listopada, članovi društva pripremili su za sve mještane besplatno čašćenje lovačkim gulašem, čime je započelo dvodnevno slavlje i druženje uz glazbu i veselu atmosferu.
Središnja svečanost obilježavanja održana je u subotu, 18. listopada, uz okupljanje brojnih članova, prijatelja i uzvanika. Jubilej su uveličali i načelnik Općine Radoboj Anđelko Topolovec, koji je predsjedniku društva uručio plaketu povodom 80. obljetnice djelovanja, te ravnateljica Javne ustanove „Zagorje zeleno“ Dijana Hršak, koja je također uručila zahvalnicu u ime Krapinsko-zagorske županije.
Čestitke povodom dugogodišnjeg rada i doprinosa lovstvu uputio je i Ivica Halapir, istaknuvši značaj društva u očuvanju prirode i lovne tradicije radobojskog kraja.
Nakon službenog dijela uslijedio je prigodni domjenak i druženje kojoj su članovi Društva i uzvanici proslavili osam desetljeća uspješnog rada.
Teatar Kerekesh ponovno oduševio Radobojce – 1415. izvedba legendarne predstave „Dimnjačar“ upravo u Radoboju!
U nedjelju, 19. listopada 2025. godine, u Radoboju je gostovao Teatar Kerekesh s jednom od najpoznatijih hrvatskih kazališnih predstava – „Dimnjačar“, koja je ujedno i najizvođenija hrvatska predstava svih vremena. Posebnu čast imala je upravo publika u Radoboju jer je ovdje održana 1415. izvedba ove kultne predstave!
FOTOGALERIJU IZ RADOBOJA POGLEDAJTE OVDJE
Nakon velikog uspjeha predstave „Ja, trudnica“ tijekom ljetnih događanja, Radoboj je još jednom imao priliku uživati u vrhunskoj komediji i prepoznatljivom humoru Ljubomira Kerekeša, koji je u ulozi dimnjačara kroz anegdote, životne situacije i britke dosjetke do suza nasmijao okupljenu publiku.
- Kerekeš je, kao i uvijek, kroz jednostavan i neposredan jezik „malog čovjeka“, stvorio atmosferu bliskosti i iskrenog smijeha, a publika je njegov nastup nagradila burnim pljeskom i dugotrajnim ovacijama. Predstava je bila ispunjena vedrinom, emocijom i prepoznatljivim zagorskim duhom – onim koji Radoboj uvijek rado dočekuje - poručuju iz Općine Radoboj.
Radobojske mažoretkinje oduševile publiku!
U sklopu proslave Dana Općine Radoboj, u nedjelju 19. listopada 2025. godine održan je razigrani i veseli nastup Radobojskih mažoretkinja ispred Muzeja Radboa i Hiže vinove loze.
Pred brojnom publikom nastupile su sve dobne skupine mažoretkinja – seniorke, juniorke i kadeti, a poseban pljesak i oduševljenje izazvale su “Osice”, najmlađe članice u dobi od 4 do 6 godina koje su prvi put javno nastupile.
FOTOGALERIJU IZ RADOBOJA POGLEDAJTE OVDJE
Seniorke vodi Ines Hlupić Čaberica, juniorke Adrijana Draganić, a kadete Lea Ferek Jambrek, dok nad svime budno bdije glavna trenerica Sonja Vukmanić. U radu s najmlađima pomaže i seniorka Eva Potočki.
U vedrom ozračju, uz glazbu, osmijehe i šarene uniforme, Radobojske mažoretkinje još su jednom pokazale da su ponos Radoboja i pravi simbol mladosti, zajedništva i pozitivne energije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Kazneno prijavljena: Djevojka koja je pretukla Filipinca ide u pritvor
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek održala prijem za ekipu SD Tekstilca
''Oporuka'' Đurđice Seleš stiže u Mariju Bistricu, rezervirajte kartu
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
