Susjedski derbi 2. kola I. ŽNL KZŽ, RADOBOJ – GOLUBOVEC: Golubovec zasluženo do boda

• Tomislav Pelin

Tomislav Pelin

• Gašpar Šumiga

Gašpar Šumiga

Loše je počeo tjedan za nogometaše Radoboja, a loše je i završio. Prvo su za zelenim stolom izgubili utakmicu protiv Zagorca iz VT, koju su nakon 90 minuta igre dobili, na nakon žalbe su ju i zgubili jer su Jurica Cigula i Mario Vuzem nastupili s tri žuta kartona. Kazna je bila rigorozna, iako kartoni ove dvojice igrača nisu objavljeni u Službenom glasniku. Da nevolja za Radobojčane bude veća, sustav comet ne prenaša kartone automatizmom kada klub ispada ili ide u ligu više, a Radoboj je prošle sezone ispao iz Međužupanijske lige u županijsku, već kartone treba ručno prenijeti. Oba igrača kažnjena su sa po dvije utamice neigranja, a Radoboj je kažnjen oduzimanjem jednog boda, pa je u u susjedski derbi krenuo kao favorit, ali s minusom od jednog boda. Na sreću u kupu je kaznu odradio Danijel Malarić, koji je već u drugoj minuti doveo svoju momčad u vodstvo. Slobodni udarac s desne strane, gotovo sa centra izveo je Medved, a domaći stoper ubacio se manirom napadača i lijevicom spremo loptu iza leđa Žuličeka za 1:0. No sreća je trajala samo pet minuta. Gotovo iz iste pozicije na drugoj strani na udarac se odlučio kapetan Tomislav Škudar i na iznenađenje svih, pa i samog sebe, zabio je pogodak loše postavljenom Slivnjaku za 1:1. Očekivalo se buđenje Radoboja, no ono je izostalo. Golubovec se hrabro postavio u sredini i u prvom je dijelu bio apsolutna bolja momčad. Nakon korner s lijeve strane Malarić glavom puca ravno u Žuličeka. Šest minuta kasnije gosti postižu pogodak, ali im je poništen zbog zaleđa Poslona, koji je išao potvrditi pogodak Vinceljaka, ali je bio u zaleđu. U 40. minuti Poslon ne koristi dobar ubačaj Josipovića, već puca glavom pokraj gola.

Po zgoditak i u nastavku

Radoboj je vrlo brzo poveo u nastavku. Ponovno je Medved iz slobodnjaka dobro pronašao Smrečkog, koji vraća za Leška, a ovaj još bolje pronalazi natrčalog Korenića koji iz trka zabija za 2:1. Da nevolja za goste bude veća igru je zbog ozljede morao napustiti njihov vratar Žuliček, kojeg je zamijenio Petar Risek. Očekivalo se da će Radoboj završiti posao, no Pelinovi puleni, stali su i prepustili gostima sredinu. U 70. minuti Nikola Bobek umalo je iz kornera savladao nesigurnog Slivnjaka koji odbija loptu u novi korner. Izjednačenje stiže u 77. minuti. Jurica Risek odlično pronalazi Ivana Josipovića, koji iz drugog pokušaja ravno po sredini sprema loptu iza leđa Slivnjaka za konačnih 2:2. Pet minuta kasnije Josipović je u dobroj poziciji, ali loše puca. U posljednjim trenutcima utakmice Nikola Bobek umalo je s centra savladao nesigurnog Slivnjaka, koji još jednom izbija loptu u korner i tu je priči bio kraj. Golubovec je sasvim zasluženo došao do boda, a uz malo sreće mogao je i do sva tri.
Utamicu je pratila velika vrućina, što je sputalo obje momčadi da daju najbolje od sebe.

IZJAVE TRENERA

Tomislav Pelin, Radoboj:“Nakon primljenog gola se teško vraćamo, to je naš najveći problem. Imamo još dosta pojedinaca koji kvalitativno ne mogu dohvatiti ostatak momčadi. Prvenstvo je dugo, mi ćemo se maksimalno spremati za svaku utakmicu. Moramo se što prije konsolidirati. Već u Stubici očekujemo pomak i dobar rezultat.“

Gašpar Šumiga, Golubovec:“Čestitam jednoj i drugoj momčadi na borbenoj utakmici. Po strašno teškom vremenu bilo je više borbenosti nego kvalitete. Želje nije nedostajalo, no lijepih poteza nije bilo. Zadovoljan sam bodom, teško će tko Radoboju ovdje uzeti bod. Nadam se da će u slijedećim utakmicama moja momčad pokazati kvalitetnija izdanja.“