Poticanje razvoja kulturnog turizma kroz nove sadržaje u Radoboju
Planira se prenamjena postojeće nerazvrstene ceste u šetnicu, uređenje pješačkih površina, prostora za promet u mirovanju kao i perivojno uređenje prostora u centru te u sportsko - rekreacijskom centru, idejno rješenje knjižnice na otvorenom
Općina Radoboj krenula je u izradu idejnih programsko prostornih studija redefiniranja naselja na području općine. Cilj ovih studija je da se kroz manje intervencije u prostoru, a koje će imati velike učinke na sam izgled naselja, još više potakne razvoj kulturnog turizma kroz nove sadržaje u postojećem prostoru.
Tako će se kroz programsko prostorne studije redefiniranja središta naselja Radoboj obuhvatiti centar Radoboja, sa svim lokacijama koje su u vlasništvu Općine Radoboj – prenamjena postojeće nerazvrstene ceste u šetnicu odnosno pješačku zonu, uređenje postojećih pješačkih površina, prostora za promet u mirovanju kao i perivojno uređenje prostora – u centru Radoboja te u sportsko - rekreacijskom centru, idejno rješenje knjižnice na otvorenom, uređenje i prenamjena postojećih zgrada i slično.
- Druga će studija obuhvatiti ostala naselja na području općine, kako bi postojećoj infrastrukturi dodali novu vrijednost te kako bi se postigla još veća iskorištenost. Tako je jedna od ideja izgradnja food parka, što bi zasigurno bilo zanimljivo širem krugu posjetitelja, naročito onim kojima pridaju važnost ekološkoj proizvodnji voća i povrća i zdravom načinu života – kažu u Općini Radoboj.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Djevojka u Zagorju ispala iz traktorske prikolice, helikopter je odvezao u KBC Zagreb
Uhićeni poznati direktor i njegova supruga
Stravična nesreća: Jedna osoba poginula, druga prevezena u Opću bolnicu
Unutar 3 sata u Zagorju dvije vozačice skrivile iste nesreće: Dvije osobe završile u OB Zabok
Novo u Zagorju: Juhice i variva 'za van' postale su hit, vlasnica otkriva detalje
Dnevni horoskop: Veliki sudbinski preokret za tri znaka, a evo koga očekuje neočekivani financijski dobitak!
Policija objavila detalje tragedije: Poginulo četverogodišnje dijete
Maloljetni motorist sudario se s traktorom, helikopterom je prebačen u bolnicu
Jembrih: Centar za starije donosi 50 novih radnih mjesta, svako dijete dobit će mjesto u vrtiću, a Lobor gradi prve stanove
Polke, valceri i dobra zabava: Loborfest se vraća u velikom stilu
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
