Ovom kampu potporu je dala i Krapinsko-zagorska županija
Uz radosnu djecu punu dojmova i zadovoljne predavače, završen je NTC kamp za darovite učenike iz Krapinsko-zagorske županije
U organizaciji Društva Naša djeca Radoboj i Nikola Tesla Centar (NTC) te uz potporu Općine Radoboj u Radoboju je i ove godine organiziran NTC kamp u prirodi za darovite učenike iz Krapinsko-zagorske županije.
Ovom kampu potporu je dala i Krapinsko-zagorska županija koja je i sufinancirala boravak djece u Kampu, a osim Županije, boravak djece u kampu sufinancirali su i gradovi i općine za djecu sa svojeg područja. Provedbi kampa za darovite učenike pomogle su i osnovne škole koje su predložile darovite učenike koji su željeli sudjelovati u kampu. U ovom kampu sudjelovalo je 32 učenika trećih i četvrtih razreda iz 12 gradova i općina.
U radu NTC kampa za darovite primjenjivao se NTC sustav učenja autora dr. Ranka Rajovića, dugogodišnjeg člana Odbora svjetske MENSE za rad s darovitom djecom i suradnika UNICEF-a za rani razvoj djece. NTC program se uspješno primjenjuje u 18 država Europe, jedna od njih je i Hrvatska, a Radoboj je jedino mjesto u Hrvatskoj u kojem NTC kamp provodi.
Svojim prepoznatljivim programom, autor NTC programa dr. Ranko Rajović i predavači NTC tima, omogućavaju djeci učenje kroz igru i istraživanje. Cilj ovog programa je poticati kod djece razvoj vještina, znanja i emocija koje se u svakodnevnom životnom ritmu usporeno razvijaju ili sasvim zapostavljaju, a NTC tim je vrlo senzibilan za potrebe darovite djece koja u našem školskom sustavu ne dobivaju mnogo pažnje i potpore.
Osim ovotjednog NTC kampa za darovitu djecu i u naredna dva tjedna održavaju se kampovi za svu zainteresiranu djecu od 6 do 12 godina u trajanju od ponedjeljka do petka. Iako su prvotno planirana dva kampa, zbog velike zainteresiranosti djece organizatori su odlučili provesti još jedan NTC kamp. NTC kamp se inače održava u novoizgrađenom Planinarskom domu u Radoboju.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Od idućeg tjedna nove cijene goriva: Evo koliko bi mogle iznositi
Vrući vikend završit će jakim nevremenom, bit će i tuče
U zabočkoj bolnici proteklog tjedna rođeno 20 beba, donosimo popis mama koje su ih donijele na svijet
UŽAS: na stranog radnika pao bager i usmrtio ga
Tužna vijest potresla hrvatski nogomet, preminuo 19-godišnjak: U klubu su slomljeni
Jutarnji kaos: Puknuta cijev izazvala poplavu – 'Posvuda je voda'
Nova pravila: Ako želite izbjeći veće račune, morate ugraditi ovo - evo detalja
Nebo nagrađuje dobrotu: Tri znaka od 5. lipnja ulaze u život pun sreće i obilja
Dnevni horoskop za subotu: Evo koga čeka sudbonosni preokret, a tko mora usporiti
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
Zaštita i jačanje biljaka u ukrasnom vrtu i povrtnjaku s Bio Plantellom
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
