Održano zanimljivo i atraktivno natjecanje 'Zagorje open' 2023.

U Radoboju je u sklopu manifestacije Dani Općine Radoboj 2023. održano natjecanje „Zagorje Open 2023“, Državno prvenstvo u preciznom slijetanju parajedrilicom.

U organizaciji radobojskog Kluba padobranskog jedrenja “Jastreb“ i Kluba padobranskog jedrenja „LET“ Ivanec natjecalo se 27 natjecatelja, od toga je bilo 21 hrvatskih i 6 stranih državljana. Ukupno je sudjelovalo u natjecanju 5 klubova; KPJ „Jastreb“, ZK Aerotika, PJK „Zagreb“, AK Virovitica i ZK ParaFreek. Državno prvenstvo otvorio je dopredsjednik HZS-a Darko Potočki, nakon čega je uslijedilo natjecanje  koje se umjesto u predviđena dva dana, radi promjene smjera vjetra održalo u jednom danu. Svi su natjecatelji uspjeli izvesti sveukupno predviđenih 8 serija letova. Prema poretku novi je državni prvak u preciznom slijetanju parajedrilicom Radoslav Osterman iz PJK-a  Zagreb. 2. mjesto osvojio je Darko Miškec   iz KPJ „Jastreb“. i 3. mjesto zauzeo je Luka Lucin iz ZK Aerotike. U ženskoj konkurenciji je bilo 5 učesnica; 1. mjesto osvojila je Diana Žgela iz ZK Aerotika, 2. mjesto Dorotea Protrka iz ZK Aerotika i 3. mjesto osvojila je Dunja Božić  iz ZK Aerotika. U ekipnom natjecanju 1. mjesto zauzeo je KPJ „Jastreb“, 2. mjesto osvojio je ZK Aerotika i 3. mjesto osvojio je PJK Zagreb. U OPEN konkurenciji FAI 2 kategorije OVERALL  1. mjesto osvojio je Radoslav Osterman iz PJK Zagreb, 2. mjesto Darko Miškec iz KPJ “Jastreb”  i 3. mjesto Renato Herega iz Slovenije. OVERALL za žene: 1. mjesto osvojila je Diana Žgela iz ZK Aerotika, 2. mjesto osvojila je Špela Krnc iz Slovenije i 3. mjesto osvojila je Dorotea Protrka iz ZK Aerotika.

Održavanje državnog natjecanja u Radoboju tradicija je koja traje već 11 godina, a održava se na vrlo poznatom “letalištu” Malogorski koje je jedinstveno u Hrvatskoj zbog brzine dolaska na uzletište, što je posebno pogodno za natjecanje u točnosti. Državno prvenstvo  završilo je svečanim zatvaranjem od strane dopredsjednik HZS-a Darka Potočkog uz dodjelu odličja koje je podijelio načelnik Općine Radoboj Anđelko Topolovec i čestitao pobjednicima i svim natjecateljima na sudjelovanju, te se zahvalio organizatorima na još jednom izvrsno organiziranom prvenstvu u parajedriličarstvu.