Grad Zabok dobio Povelju za Naj akciju – Poboljšajmo parkove u gradu
Povelju je u ime Grada Zaboka primilo izaslanstvo u sastavu Dječjih gradskih vijećnika Sandre Benčić i Jana Grabrovečkog s voditeljicom i tajnicom DND-a Zabok Jasenkom Borovčak. koja je na Savjetovanju i predstavila projekt koji je oduševio sve prisutne.
U Starogradskoj vijećnici u Zagrebu u utorak 20. studenoga na sam Dan Konvencije UN-a o pravima djeteta održano je godišnje Savjetovanje koordinatora Akcije „Gradovi i općine - prijatelji djece“ u organizaciji Središnjeg koordinacijskog odbora Akcije koju vode Savez društava Naša djeca Hrvatske i Hrvatsko društvo za preventivnu i socijalnu pedijatriju, uz pokroviteljstvo Ureda UNICEF-a za Hrvatsku.
Akcija predstavlja primjer dobre suradnje na lokalnoj i nacionalnoj razini s ciljem ostvarivanja prava djeteta koje garantira UN-ova Konvencija o pravima djeteta.
Prisutne je ispred Skupštine Grada Zagreba pozdravio Davor Bernardić, predsjednik Skupštine grada Zagreba, a dječji pozdrav su uputili dječji vijećnici iz Općine Tuhelj i Grada Zaboka: Sandra Benčić i Jan Grabrovečki.
Jedna od tema savjetovanja bila je nedavno održana Konferencija u Zagrebu „Child in the City/Dijete u gradu“ na kojoj su po prvi puta sudjelovala i djeca i to iz Dječjih vijeća. Zaključke s konferencije na Savjetovanju su iznijeli dječji vijećnici iz Opatije, Tuhlja i Zaboka.
Novi Gradovi i općine – prijatelji djece
U svečanom dijelu Savjetovanja proglašeni su novi Gradovi i općine – prijatelji djece te se obitelji od 34 Gradova i općina – prijatelja djece ove godine pridružilo još njih šest i to GradoviBuzet, Grubišno Polje, Labin, Vinkovci te Općine Radoboj i Stubičke Toplice.
Povelja za Naj-akciju Gradu Zaboku
Dodijeljene su već tradicionalne Pohvale i Povelje Gradovima i Općinama za Naj-akciju koja je provedena u lokalnim sredinama te je u značajnoj mjeri doprinijela pozitivnim promjenama u zajednici. Ove godine su kriteriji za odabir Naj-akcije bili još stroži te je od 42 Akcije dodijeljeno samo 5 Povelja, a Grad Zabok dobio je Povelju za Akciju Poboljšajmo parkove u gradu.
Akcijom su uređena sva dječja igrališta u gradu Zaboku, a obuhvatila je mnogobrojne aktivnosti koje su provedene u suradnji Društva Naša djeca Zabok, Dječjeg gradskog vijeća, Grada Zaboka, Volonterskih klubova Gimnazije Antuna Gustava Matoša, Srednje škole Zabok, Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, udruge Mraz, Mreže udruga Zagor, a u akciju su se uključili i brojni građani i donatori.
Povelju je u ime Grada Zaboka primilo izaslanstvo u sastavu Dječjih gradskih vijećnika Sandre Benčić i Jana Grabrovečkog s voditeljicom i tajnicom DND-a Zabok Jasenkom Borovčak. koja je na Savjetovanju i predstavila projekt koji je oduševio sve prisutne.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Čokoladna glazura koja se ne raspukne pri rezanju: Samo jedna žlica ovog sastojka daje savršen sjaj
TUŽNA VIJEST: Preminuo osnivač i dugogodišnji predsjednik zagorskog Oldtimer kluba
Nema brašna, a juha bogata i gusta: Kuhari u vrelu vodu dodaju 1 namirnicu koja mijenja svaku zapršku!
Pijani 28-godišnjak uzrokovao prometnu: Četiri osobe završile u OB Zabok
Tjedni horoskop od 16. do 23. ožujka: Mlad Mjesec u Ribama otvara novo poglavlje za tri znaka
Danas provjerite račune: Gotovo 120.000 građana dobit će ‘neočekivano’ povećanje
Drama na cesti: Policajac na motociklu se tijekom službe zabio u vozilo umirovljenika, kolege ga kaznile!
PRIPREMITE SE: Stiže kiša u Zagorje, očekuje se promjena vremena i pad temperature!
Kada se skidaju zimske gume? Ovo morate znate bez obzira na datum, ako želite izbjeći kaznu!
Veliki preokret stiže: Od 18. ožujka za 3 znaka počinje najbolje razdoblje u životu – novca će biti za sve!
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
