[FOTO] U Hiži vinove loze u Radoboju otvorena zanimljiva izložba
U utorak 20. 5. 2025. u Hiži vinove loze otvorena je izložba „Pčele – veliki i mali čuvari prirode“. Riječ je o putujućoj izložbi Tehničkog muzeja Nikola Tesla koju je ovog puta ugostio Muzej Radboa. Autorica gostujuće izložbe je Katarina Ivanšin Kardum, kustosica i muzejski savjetnik pedagog.
Ovom izložbom sadržaj Tehničkog muzeja Nikola Tesla postaje dostupan javnosti izvan matične zgrade jer se ovdje radi i predstavlja dio stalnog postava – muzejskog apisarija. Izložba nam daje dublji uvid u: život pčela, anatomiju njihova tijela, vrste košnica, pčelinje proizvode kao i djelatnosti marljivih pčela te njihovu opremu. Upravo iz tog razloga izložba je otvorena 20. svibnja na Svjetski dan pčela, a uz to i povodom obilježavanja Međunarodnog dana muzeja 18. svibnja.
Program otvorenja započeo je u 18:00 sati. Nakon toga uslijedili su govori autorice izložbe Katarine Ivanšin Kardum, kustosice i muzejske savjetnice pedagoga, Markite Franulić, ravnateljice Tehničkog muzeja Nikola Tesla, Ivane Hazulin Pospiš, ravnateljice Muzeja Radboa i Dijane Hršak, izaslanice župana Željka Kolara i ravnateljice Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Krapinsko-zagorske županije Zagorje zeleno. Autorica izložbe i ravnateljica Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Krapinsko-zagorske županije Zagorje zeleno zajednički su proglasile izložbu otvorenom. Program otvaranja obogatili su članovi AKUD-a Žensko kazalište Gornje Jesenje izvedbom triju autorskih zagorskih pjesama.
Posjetitelji su se nakon toga uputili na razgled izložbe, ali i na degustaciju raznih vrsta medova, medenih kolača i drugih pčelinjih proizvoda koje su ustupili članovi Udruge pčelara Krapina. Osim Udruge pčelara iz Krapine, izložbu su podržali i članovi Udruge pčelara iz Zaboka, Zaprešića i drugih krajeva Hrvatskog zagorja.
Izložba ostaje otvorena do 20. lipnja 2025. godine i može se razgledati u uredovno radno vrijeme Muzeja Radoba, od utorka do subote od 8:00 do 16:00 sati, a po najavi u ponedjeljak i nedjelju.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Ni kruh, ni jaja: Kuhari u ćufte uvijek dodaju jednu stvar koju svi imamo, a meso bude sočno kao duša
Preminuo osnivač naše poznate tvrtke: 'Negova dobrota i ljudskost ostavile su dubok trag'
Velika prilika za posao: Traži se 100 radnika, plaćaju prekvalifikaciju i nude skoro 2000 €!
Šok u Zagorju: Policija zaustavila trojicu vozača, odmah su uhićeni i odvedeni na sud!
Stiže ljetno računanje vremena, evo kada točno pomičemo kazaljke!
Kome petak donosi neočekivanu priliku za iskazivanje liderskih vještina, a tko ima problema s ljubomorom?
Po prvi puta na sceni bistričkog Doma kulture Shakespeare
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje neće biti struje i kada
Zagorski trećeligaši doma, a četveroligaši u gostima
Mladić (24) pucao na 100-postotnog invalida. Uhićen je
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
Sjajan obiteljski film ''Glavonja'' dolazi u Kino Krapina
