Fašnik u Radoboju okupio mještane svih uzrasta uz vesele i šarene maske
Tradicija fašnika nastavlja se i dalje u Radoboju. Fašnik u Radoboju održao se u subotu, 1. ožujka 2025. godine s početkom u 15:00 sati. Kao i prethodnih godina okupilo se u Sportskoj dvorani u Radoboju puno mještana svih uzrasta uz vesele i šarene maske, zahvaljujući organizaciji Kulturno-umjetničkog društva “Zagorec” Radoboj, Osnovne škole Side Košutić Radoboj, Dječjeg vrtića Škrinjica, Muzeja Radboa i Općine Radoboj. Za dobru glazbenu atmosferu pod maskama pobrinuli su se članovi puhačkog orkestra „Radboa“ KUD-a „Zagorec“.
Fašnički program započeo je okupljanjem maskiranih skupina, koje su uz ručno rađene maske pokazale svoj trud i kreativnost. I ove godine, djeca su se zajedno sa svojim učiteljicama i učiteljima potrudila da budu maske što kreativnije, a i što više autentične.
Tročlani žiri odlučivao je o pobjednicima, a novčane nagrade čekale su one najkreativnije: 200 eura za prvu grupu, 150 eura za drugu, te 100 eura za treću grupu. Pojedinačne nagrade iznosile su 50 eura za najbolju odraslu i 50 eura za najbolju dječju masku.
Tročlani žiri imao je težak zadatak odabrati najbolje maske među mnogim izvrsnim kreacijama.
Osnovnu školu Radoboj predstavljalo je osam maskiranih grupa: “Legići” iz Područne škole Jazvine, “Mozarti” iz Područne škole Gornja Šemnica, “Afričko pleme” iz 1.a razreda, “Princeze i gusari” iz 2.a, “Muhe” iz 3.a, “Pipi Duge Čarape i dječaci” iz 4.a, 5.ab i “Squid Game” te “Mate Mišo Kovač” iz 6.b razreda.
Dječji vrtić Škrinjica predstavljale su dvije skupine: Alisa u zemlji čudesa- starija vrtićka skupina i Snjeguljica i 7 patuljaka - polaznici programa predškole.
Prvu nagradu osvojilo je “Afričko pleme”, odnosno učenici 1.a razreda s učiteljicom Karmen Martinić, koji su svojim kostimima i plesom najviše zabavili publiku. Drugo mjesto za maštovitost i kreativnost pripalo je maskiranoj grupi „Snjeguljica i 7 patuljaka“ Dječjeg vrtića Škrinjica. Starija vrtićka skupina Dječjeg vrtića Škrinjica koja se predstavila sa temom Alisa u zemlji čudesa osvojila je nagradu za najbolju dječju masku. Treću nagradu žirija osvojila je maskirana grupa Područne škola Gornja Šemnica s učiteljicama Vesnom i Milenom Horvat. Nagrada za najbolju odraslu masku pripala je Leonardu Kamenečkom. Nagrade najboljim skupinama podijelio je načelnik općine Radoboj Anđelko Topolovec i pritom pohvalio veliki trud i kreativnost Osnovne škole Radoboj i Dječjeg vrtića Škrinjica, a također i malih i velikih mještana.
Svima zahvaljujemo na sudjelovanju i suradnji u izradi odličnih kostima. Za sve posjetitelje bila je osigurana prigodna okrijepa – krafne, peciva, čaj i kuhano vino.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Teška nesreća u Zagorju: Kamion udario u ogradu i prevrnuo se na krov, vozač prevezen u OB Zabok
Netko je u Hrvatskoj upravo osvojio više od 100 tisuća eura, evo kamo ide novac!
NESREĆA U ZAGORJU: Automobil se zapalio nakon sudara, tri osobe ozlijeđene
Policija dobila dojavu o provali pa u stanu našla dilere
Policija objavila sliku ubojice za kojim traga: 'Ako naiđete na Kristijana, ne približavajte mu se'
Međunarodni dan obitelji u DND-u Sveti Križ Začretje
Prognostičar najavio kad opet stižu pljuskovi u Zagorje
Do kraja tjedna ništa neće biti isto: Astrolozi otkrili kome stižu novac, ljubav i veliki životni zaokret
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
