12 timova borit će za prvo mjesto u izradi najboljih ćevapa
U Radoboju se po prvi put održava Međunarodna ćevapčijada
U sklopu manifestacije 'Ljeto u Radoboju' provodi se Budimo aktivni u zajednici - Aktivni u Radobojskim ljetnim događanjima 2018. Akciju provodi Općina Radoboj s Muzejom Radoboa i udrugom Društvo Naša djeca Radoboj, a u suradnji sa Zakladom za poticanje partnerstva i razvoj civilnog društva iz Pule.
Organizirano je pregršt događanja za sve posjetitelje manifestacije putem koje će se sakupljati novčani prilozi za realizaciju projekta Fitness park na otvorenom u Radoboju, a tim je povodom u planu i Međunarodna ćevapčijada, koja se na Nogometnom igralištu u Radoboju trebala održati ovog petka, 6. srpnja. No, zbog najavljenih loših vremenskih prilika, radobojska Ćevapčijada odgodila se za danas 20. srpnja. Međunarodna ćevapčijada počinje u 17 sati. Do sada su organizatori zaprimili 12 prijava.
Kotizacija za timove je besplatna. Međunarodna ćevapčijada organizirana je u suradnji s Ugostiteljstvom Čuček koji će isto tako peći ćevape i sudjelovati u ćevapčijadi zajedno sa timovima iz Slovenije i iz Krapinsko-zagorske županije. Na ćevapčijadi u Radoboju prezenitati će se tvrtka Kralj žara d.o.o. iz Svete Nedelje sa svojim asortimanom roštilja i opreme za roštilj.
Za prva tri najbolja tima osigurane su novčane nagrade, a za prvoplasiranog osigurana je novčana nagrada u iznosu od 1.000 kn
Zadatak je timova da se u čim većem broju prijave i da sa svojom opremom i sa 5 kilograma mesa naprave vrhunsku smjesu za ćevape koji će se peći u Radoboju. Nekoliko ćevapa će ispeći i odvojiti za žiri. Jedan od članova žirija biti će i poznati kuhar Giuseppe Pette, poznati kuhar koji je bio član žirija u Kulinarskom showu Tri, dva, jedan-kuhaj! Ostatak ćevapa biti će osiguran za besplatnu konzumaciju posjetitelja Međunarodne ćevapčijade. Posjetitelji će ujedno moći na licu mjesta kupiti ulaznicu po cijeni od 20 kuna, a sav prihod od ulaznica namijenjen je za realizaciju projekta Fitness park na otvorenom u Radoboju. Pomoću ulaznica će posjetitelji moći glasati za tim čiji su ćevapi po njihovoj procjeni bili najbolji, a biti će organizirana i nagradna tombola koja će se izvlačiti poslije proglašenja najboljeg tima u pečenju ćevapa!
Dodajmo kako je u Međunarodnoj ćevapčijadi osiguran je i cjelovečernji zabavni programom uz grupu Tornado!
Prethodni članak
Sljedeći članak
Prognostičar objavio kad možemo očekivati snijeg u Zagorju
Popularni trgovački lanac: 'Ne koristite ovaj proizvod, vratite ga, vraćamo novac'
Nova velika akcija Uskoka zbog droge, uhićeni sin predsjednice suda i odvjetnica
U osnovnoj školi u središnjoj Hrvatskoj pronašli popis za odstrel s imenima djece
Sve snimila kamera: Žena (55) u Zagorju pokušala provaliti u kuću uz pomoć plastične trake
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Tri horoskopska znaka od danas izlaze iz teškog razdoblja
HEP najavio: Sutra bez struje brojna mjesta u Zagorju
FOTO: Dabrovi se udomaćili u Zlataru
Nakon ugradnje novog brojila, šokirali ih računi za struju
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
