Zamjenica župana Jasna Petek upoznala pregradske srednjoškolce s položajem mladih u županiji
Počeli su tradicionalni susreti župana Željka Kolara i njegovih zamjenika sa maturantima na području Krapinsko - zagorske županije
U četvrtak, 4. travnja počeli su tradicionalni susreti župana Željka Kolara i njegovih zamjenika sa maturantima na području Krapinsko - zagorske županije.
Prvi susreti održani su sa maturantima u Pregradi, koje je zamjenica župana za društvene djelatnosti Jasna Petek upoznala s položajem mladih u Krapinsko-zagorskoj županiji na tržištu rada, perspektivama zapošljavanja na području županije, ali i raznim ulaganjima Županije u obrazovanje mladih poput stipendiranja, prijevoza učenika i poticanja darovitih. Maturanti su također informirani o zanimanjima za kojima raste potražnja i odabirom kojih im se pruža veća mogućnost zapošljavanja na području županije. Zamjenica župana navela je i mogućnosti nastavka školovanja na području KZŽ te istaknula kako je temeljna poruka ovih susreta „Učite, studirajte i radite u našoj županiji. Ako treba otiđite i van, no vratite nam se jer Vas mi trebamo. Samo sa stručnim i obrazovanim ljudima možemo razvijati Krapinsko-zagorsku županiju.“
Na području Krapinsko-zagorske županije ima 10 srednjih škola (uključujući Srednju glazbenu školu Pregrada) koje pohađa 4413 učenika, od čega 1222 maturanata. Srednja škola Pregrada ima 455 učenika, od čega 111 maturanata. O mogućnostima studiranja na Veleučilištu Hrvatsko zagorje Krapina govorila im je prodekanica za nastavu Gordana Štefančić. Na susretu je bila i predstavnica Grada Pregrade Ksenija Ogrizek te ravnateljica Srednje škole Pregrada Vilmica Kapac.
Susreti s maturantima biti će održani i u Konjščini (5. travnja), Bedekovčini (8. travnja), Zlataru (9. travnja), Oroslavju (11. travnja), Zaboku (16. travnja) i Krapini (17. travna).
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Lidl povukao popularni proizvod zbog prisutnosti bakterije Bacillus cereus: 'Vratite ga u bilo koju našu trgovinu'
Zapalila se kamp kućica na A1! Stvara se kilometarska kolona u smjeru Zagreba
Za djevojčicu Nives: U Zagorje dolazi ''neobični'' svećenik koji vjeru živi na potpuno drugačiji način
[FOTO i VIDEO] 40 vatrogasaca satima gasilo požar u Zagorju: 'Termokamera je pokazala podzemne požare'
Izvanredna sjednica o Gospiću završila: Ovo su izglasani zaključci
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
