Obilježeno 80 godina DVD-a Vinagora
Proslava je započela je postrojavanjem i blagoslovom nove zastave, a zatim je uslijedila svečana sjednica
Svečanom sjednicom u Vatrogasnom domu koji se nalazi na jednom od najljepših zagorskih vidikovaca, DVD Vinagora obilježilo je u subotu 18. kolovoza 80 godina djelovanja.
Proslava je započela je postrojavanjem i blagoslovom nove zastave, a zatim je uslijedila svečana sjednica na kojoj je predsjednik DVD-a Vinagora Josip Lazički podnio izvješće o radu. Prisutnima su se obratili i gradonačelnik Pregrade Marko Vešligaj, zamjenica krapinsko-zagorskog župana Jasna Petek, zamjenik predsjednika VZ KZŽ Vladimir Huzak i predsjednik VZ grada Pregrade Nikola Pasariček.
- 80 godina rada i djelovanja vatrogasnog društva, znači 80 godina različitih generacija, uglavnom obiteljskih generacija, uspješnog djelovanja i različitih vježbi i intervencija kroz sve ove godine - naglasila je dožupanica te čestitala ovaj veliki jubilej.
Gradonačelnik Vešligaj rekao je da će Grad Pregrada kroz određene investicije, prvenstveno kroz nabavu vozila, i dalje pomagati društvu, ali i cijeloj Vatrogasnoj zajednici grada Pregrade.
- Čestitam na ovom velikom jubileju svima koji su prošli kroz DVD Vinagora, sadašnjem vodstvu, članovima i naravno mladeži, koji su budućnost vatrogastva, uz želju da bude čim manje intervencija, a čim više ovakvih lijepih obljetnica - istaknuo je gradonačelnik Vešligaj.
DVD Vinagora danas broji 65 članova, a u sklopu sjednice članovima su dodijeljene spomenice za 10, 20, 30 i 40 godina rada u vatrogastvu, zlatne i srebrne plamenice, kao i priznanja, lente i plakete. Nakon sjednice, druženje je nastavljeno uz domjenak i nastup glazbenog sastava Optimisti iz Desinića.
Prethodni članak
Sljedeći članak
BABY BOOM U ZAGORJU: U proteklih 7 dana na svijet stiglo čak 28 beba!
Drama u Zagrebu: "Sve je puno policijskih auta"! Policija: "Očevid je u tijeku"
Evo tko sve duguje porez. Rekorderka je dužna čak 70,5 milijuna eura!
Još jedno poskupljenje: Novi udar na vlasnike auta u Hrvatskoj
KATASTROFA! Izbio veliki požar: 'Nema spasa tvrtki, šteta je ogromna'
Do kraja 2025. dobivaju financijski vjetar u leđa: Novac stiže kad mu se najmanje nadaju
Mladost umalo prosila tri pogotka prednosti u odličnom ''zabočkom derbiju''
Velika pobjeda košarkaša Zaboka u drami protiv Dinama
PROGNOZA: Evo kakvo nas vrijeme čeka na blagdan Svih svetih
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
