KUD Pregrada koncertom u Zagorskoj katedrali predstavio svoj treći album
Koncertom u Zagorskoj katedrali Kulturno umjetničko društvo Pregrada u nedjelju, 19. rujna 2021. predstavilo je svoj novi, treći album pod nazivom „50 let vina i popevki“
Koncertom u Zagorskoj katedrali Kulturno umjetničko društvo Pregrada u nedjelju, 19. rujna 2021. predstavilo je svoj novi, treći album pod nazivom „50 let vina i popevki“.
Iako je koncert prvotno trebao biti održan na Trgu Gospe Kunagorske, zbog vremenskih nepogoda koncert je prebačen u pregradsku župnu crkvu Uznesenja Blažene Djevice Marije.
'Ovim CD-om željeli smo uhvatiti povijesni presjek zagorske glazbe unatrag 50 godina. Nastojali smo uhvatiti skladbe koje su se rado izvodile prilikom mnogih kulturnih zbivanja, a posebno na našoj manifestaciji Branje grojzdja. CD je trebao biti predstavljen prošle godine, na 50. obljetnici manifestacije, ali je pandemija malo prolongirala njegovu izradu. No drago nam je da smo unatoč preprekama napravili jedan kvalitetan album te ga danas imamo priliku ovdje predstaviti“, istaknula je umjetnička koordinatorica KUD-a Pregrada Lucija Vrhovski.
U sat vremena programa, tamburaši KUD-a Pregrada s voditeljem Franjom Kaučićem, pojačani mladim snagama škole tambure od kojih najmlađi ima samo pet godina, izveli su 15 skladbi koje se nalaze na CD-u. Riječ je o narodnim skladbama, skladbama koje su izvodili prvi zagorski sastavi, skladbama s Krapinskog festivala te skladbama s festivala Vinskih popevki i napitnica. Pjesme su izvodili solisti KUD-a Pregrada Vlado Zorko, Petar Pohovski, Milena Kostanjšek i Lucija Vrhovski, a program su upotpunile Marta Hercigonja i Kjara Matkun interpretacijom lirike.
Inače, producenti albuma jesu Vedran Krog i Franjo Kaučić, a producirao ga je Studio Sova bez naknade. Auto fotografije s naslovnice je Josip Krušlin, a tisak omota je napravio Matis d.o.o. Projekt izrade trećeg albuma KUD-a Pregrada financijski su podržali Grad Pregrada i Krapinsko-zagorska županija.
Događanje su popratili gradonačelnik Pregrade Marko Vešligaj i direktorica Turističke zajednice područja Srce Zagorja Karolina Hostić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U tijeku velika akcija USKOK-a u Zagorju i Zagrebu. Više je uhićenih, doznaju se prvi detalji
Novi detalji akcije USKOK-a u Zagorju: Švercerima droge presudila aplikacija, policajac im pomagao
NOVI DETALJI: U velikoj akciji USKOK-a uhićen i policajac iz Zagorja
Nesreća u Zagorju: Jedna osoba teško ozlijeđena i odvezena u OB Zabok
Požar probudio građane: Izgorjela poznata pizzeria, vatra se proširila do krova
HEP: Sutra bez struje nekoliko adresa u Zagorju
Ograničava se plaćanje gotovinom: Trgovci će već od ovog iznosa provjeravati vaš identitet
Mlada Zagorka upoznala 29-godišnjaka online, a onda uslijedio šok
Hrvatska čeka protivnika u polufinalu Eura. Evo tko su vjerojatni suparnici
Novi detalji: Prijevoznik iz Dugog Sela pronalazio vozače koji su kamionima prevozili drogu
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
