Drugi dan manifestacije Branje grojzdja obilježilo natjecanje u ribolovu i planinarski pohod na Kunagoru
Drugog dana manifestacije Branje grojzdja na jezeru Gorica u organizaciji Športsko ribolovnog društva Gorica održano je ribolovno natjecanje u disciplini lov ribe udicom na plovak. U konkurenciji od deset ekipa iz Krapine, Oroslavja, Huma na Sutli, Bedekovčine, Đurmanca, Konjščine, Zlatara i Pregrade, najbolji su bili su Alan Metiško i Alen Grabušić iz ŠRD Đurmanec s ulovljenih 23,15 kg ribe. Drugoplasirani bili su Boris Pospiš i Tihomir Hršak iz ŠRD Krapina s ulovljenih 7 kg ribe, dok su na trećem mjestu s ulovljenih 6,68 kg ribe bili Josip i Nadica Peharec iz ŠRD Klen Oroslavje.
Na Kupu je proslavljen i 70. rođendan Drage Zupanca iz Slovenije koji je redovit sudionik na natjecanjima. Inače, jezero Gorica ponosi se s 16 vrsta slatkovodnih riba: šaran, amur, som, štuka, zlatni karas, crvenperka, babuška, klen, pastrvski grgeč, ostriž, žutooka, svilac, bolen, tostolobik, bjelkica i sunčanica.
Društvo se, osim ribolova, športskog ribolova i razvoja ribolovnog turizma, bavi i obrazovanjem članstva, osobito mladeži, iz gospodarenja ribolovnim vodama i športske etike. Članovi održavaju floru i faunu tako da se osim riba, u krugu jezera mogu susresti divlja patka, vjeverice i kornjače.
Istoga dana HPD Kunagora organiziralo je planinarski pohod na Kunagoru. U jutarnjim satima planinari iz cijelog Zagorja, ali i susjedne Varaždinske županije okupili su se na Trgu Gospe Kunagorske, a potom su krenuli planinarskom stazom do vrha Kunagore i Kostelgrada s povratkom do planinarskog doma na Kunagori, gdje je od podneva održano druženje. Događanje je ujedno bilo prilika za obilježavanje Europskog dana bez automobila.
Prethodni članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Od sljedećeg tjedna počinje zlatni period za 3 znaka: Sreća kuca na vrata, dobit ćete sve što poželite
Županija osigurala 35.000 eura za participativni proračun za mlade: prijavite svoje ideje i projekte
DOZNAJE SE: Suca koji je sudio Vatrenima protiv Portugala FIFA nije poslala kući
Objavljen video pucnjave u poznatom kafiću, dvoje teško ozlijeđenih. Policija lovi napadača!
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
