['RASTURILI' NA NAJJAČE] Sreletovim brutalcima četiri zlata i tri rekorda

Završen Kup Grada Zagreba u bench pressu

U sportskoj dvorani osnovne škole na Vrbanima, održano je Kup Grada Zagreba u powerliftingu i bench pressu koji je okupio 160 natjecatelja iz 21 hrvatskog kluba. Među njima su naravno bili i pripadnici oroslavskog "Srele brutal teama", koji se po običaju u Oroslavje nisu vratili praznih ruku. Njih petero kući se vratilo sa četiri zlatne, jednom srebrnom i jednom bročanom medaljom, uz tri nova hrvatska rekorda - odličan rezultat.Prvo moramo spomenuti sjajnu Ružicu Martinić koja je pobijedila u kategoriji do 63 kg u konkurenciji master 2. Ružica je podingula 86 kg, te je tako za 6 kg nadvisila svoj stari rekord iz lipnja.
U konkurenciji mastera 2, kod seniora, u kategoriji do 93 kg, Boris Gregorina podigao je 160 kg, što ne novi državni rekord i naravno zlatna medalja. I stari rekord držao je Gregorina, a iznosio je 156 kg, što znači da je samog sebe nadmašio za 4 kilograma.

Zlatnu medalju uz rekord u konkurenciji master 2 u kategoriji do 83 kg osvojio je Mladen Vrančić-Lež. Mladen je također samog sebe nadmašio za 1,5 kg, pa novi rekord u toj kategorjii iznosi 127,5 kg.
Svoje velike mogućnosti na ovom je natjecanju pokazao i Srećko Srele Martinić, čelni čovjek "Srele brutal teama" i kreator ove uspješne priče. Srele je u konkurenciji master 2 u kategoriji +120 kg, podigao 190 kg i naravno osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju. Martinić je uspio podići i 199 kg, no taj mu je rezultat odlukom sudaca zbog tehničke greške prilikom dizanja poništen, tako da u ovoj kategoriji ostaje njegov stari rekord od 198 kg.

Kadet Karlo Šipek, u kategoriji do 83 kg podigao je 82,5 kg i osvojio drugo mjesto. Jedini powerlifter iz redova Srele brutal teama bio je Karlo Peček, koji je u kategoriji do 74 kg osvojio treće mjesto i brončanu medalju s totalom od 490 kg (čučanj 175 kg, bench press 112.5 i "mrtvo dizanje" 202.5 kg).
Ekipno je Srele brutal team u bench pressu osvojio drugo mjesto u konkurenciji 21 ekipe iz cijele Hrvatske.

-Nakon što smo pet godina bili prvi, ovu smo godinu završili na drugom mjestu, što je odličan rezultat. Ponosan sam na rad našeg kluba, prepoznatljivi smo i po sportskih rezultatima, ali i po ponašanju na natjecanjima. Ovo je vrlo težak sporta, nažalost mladi brzo odustaju, što mene kao trenera ne čini sretnim. Čestitam svim svojim natjecateljima na još jednoj uspješnoj sezoni - riječi su Srećka Sreleta Martinića, nakon natjecanja u Zagrebu.