Policija blokirala Zagorsku magistralu
Policajci PU krapinsko-zagorske spriječili su blokadu graničnih prijelaza Macelj i Lupinjak zapriječivši put traktori
Policajci PU krapinsko-zagorske spriječili su blokadu graničnih prijelaza Macelj i Lupinjak zapriječivši put traktorima na kojima su seljaci jurišali ne bi li zakrčili prijelaze prema Sloveniji.
Nakon što su propali pregovori, pokrenule su se traktorske grupe, pa tako i ona zagorska koja je bila utaborena uz Zagorsku magistralu. Nakon što je grupa krenula, ispred njih su se preprečile policijske snage i tako im dalje blokirale prolaz.
Ujedno je time blokirana i Zagorska magistrala, nekoliko metara nakon raskršća kod nadvožnjaka u Mokricama. Policija regulira promet i usmjerava vozače na autocestu i druge prometnice.
- Željeli smo krenuti na Granični prijelaz Lupinjak, ali nam je policija rekla da nema šanse da gore stignemo i da nam neće dozvoliti blokadu. Onda smo rekli da ćemo blokirati cijelo križanje, što je bilo navodno odobreno. Mi smo s traktorima čekali da se promet zaustavi u Velikom Trgovišću i preusmjeri na autoput. No, pozvani su specijalci i napravili su to što su napravili i postavili nam blokadu. Zapravo su nam napravili uslugu jer su oni zapravo prvi blokirali cestu, a ne mi i ne snosimo za to odgovornost. Ako treba krenut ćemo preko graba s traktorima ili ćemo cestu zatvoriti vlastitim tijelima - rekao nam je predsjednik Županijske udruge proizvođača mlijeka Hrvatsko zagorje Mario Podhraški.

Mogu vam samo reći da je državna cesta DC1 od Velikog Trgovišća do Mokrica, odnosno od ulaska na tzv. staru Zagorsku od Zaboka do Velikog Trgovišća zatvorena za sav promet u 13 sati. Razlog je taj što još uvijek traju prosvjedi seljaka, no ne bih mogao reći da se radi o policijskoj blokadi zato što nisam na terenu , kazao nam je Zoran Lončar, glasnogovornik PU krapinsko-zagorske.
Policija preusmjerava promet prema lokalnim cestama kroz Veliko Trgovišće prema Zaboku i Oroslavlju. Blokada ostaje do daljnjega prema zadnjim informacijama.

Prethodni članak
Sljedeći članak
Nebo nagrađuje dobrotu: 3 znaka od 21. svibnja ulaze u život pun sreće i obilja
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Mesar otkrio tajnu za najsočnije pečenje: Samo premažite meso ovom tekućinom i bit će mekano kao putar
Novi detalji užasa: Na terasi obiteljske kuće ubio mladića koji mu je dostavio hranu
Uhićen osumnjičenik za ubojstvo u Drnišu
Ponedjeljak donosi promjene: Kome stiže novac, a kome ljubav?
Hrabri Zabok pao tek u produžecima
Inker osigurao naslov dva kola prije kraja prvenstva
Mutak zabio za pobjedu
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
