Manheim pobjednik O'rock festa
Prošlog je vikenda u oroslavskom Domu kulture održan 3. O'rock fest. Organizatori festivala Udruga mladih Feniks ovaj se
Prošlog je vikenda u oroslavskom Domu kulture održan 3. O'rock fest. Organizatori festivala Udruga mladih Feniks ovaj se put pobrinula da se greške s prethodnih svirki ne ponove, pa su po prvi puta izvađene stolice iz dvorane, a prevelika dvorana, pregrađena je na pola crnim platnom.
U dva dana nastupilo je osam demo bendova u natjecateljskom dijelu te četiri benda koja su nastupila kao gosti. Prvog dana nastupili su Suicide bar (Zagreb), Ž/buka (Zagreb), Mitrra (Pregrada) i Souther alias trio (Zagreb). Svi su se bendovi predstavili dobrom svirkom pa je žiriju ostalo da pričeka i drugi dan kako bi odredili pobjednika. Kao gosti prve večeri nastupili su zagorski Noxin i riječki Morso. I dok je Noxin na domaćem terenu poznata priča, Morso se predstavio zaista odličnim nastupom, potvrdivši da su svi hvalospjevi koje su dobili za svoj album prvijenac bili zasluženi.
Odlična svirka, publika vani
Drugi dan festivala na pozornicu su se penjali Plastik porno (Rijeka), Hellbound (Zabok), VIS Peri deri (Turopolje) i Manheim (Zabok) koji je ušao u konkurenciju kao zamjena za karlovački KOH. I baš je Manheim pokazao najviše i odnio pobjedu na festivalu.
Zabočki black'n'roll bend tako je na mala vrata ušao na festival, a na kraju izašao na štitu, točnije s nagradama organizatora. Bambi, Šac i Lončar tako su od gradonačelnika Ivana Tuđe primili statuu Feniks koju je izradio oroslavski umjetnik Srečko Lacković, a u dogledno će vrijeme nešto i snimiti jer su za nagradu dobili snimanje u tonskom studiju. Drugo mjesto osvojio je Plastic Porno, a treće Ž/buka.
Kao gosti drugu su večer festivala svoju energiju pokazali prošlogodišnji pobjednici Upset (Zabok) te zagrebački Pure Stems Pack.
Obje večeri festivala izložbom na video zidu svoje je radove prestavio Srečko Lacković, a dvoranom su se šetala i djevojke koje je Srečko oslikao tehnikom bodypaintinga.
I dok za organizaciju festivala idu sve pohvale, pokude idu publici.

Nevjerojatno je, a to je kod nas u Zagorju česta priča, da većina publike stoji ispred dvorane ili okolo, a da je u samoj dvorani manjina koja prati nastupe bendova. Zašto je to tako, teško je reći, posebice stoga što su ovakvi događaji dosta rijetki, pa bi bilo logično da se publika zaželjela dobre svirke.
Sve u svemu, iz Udruge mladih Feniks zahvaljuju se na pomoći suorganizatorima Turističkoj zajednici Oroslavja te Gradu Oroslavju, Krapinsko-zagorskoj županiji, Zagrebačkom holdingu, Audikoru, Pansionu Zagi, Đidari Sinković, Otvorenom učilištu Oroslavje, Pivnici Medvedgrad, Glazbenoj garaži i medijskom pokrovitelju Radiju 1.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Strašan požar u Zagorju: Vlasnik i susjedi spriječili širenje
Savršena salata od kupusa za nekoliko minuta: bacite ribež i nož, jedan alat iz ladice radi ono što vaša ruka ne može
Veliki kaos na autocesti: U lančanom sudaru razbijeno šest vozila, stoji se u kolonama - 'Ovo je potpuni kaos'
Čudesna biljka iz vrta: Vraća snagu, pomaže izbaciti sluz te tjera komarce i miševe
Poznata hrvatska pjevačica osula paljbu po kolegama: 'Otpratite me i nemojte mi se javljati'
Što im više titrate, to su gori: 3 znaka kojima nitko ne može ugoditi, makar im sve bilo po volji
Ovaj znak od 1. rujna ima blagoslov s neba: Sve što dotakne pretvara u zlato
DORH objavio detalje istrage o uzroku požara u Dalmaciji
Loše vijesti za vozače: Gorivo znatno poskupljuje, ovo su nove cijene
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
