DOŽIVLJAJ ZA PAMĆENJE: Stubički planinari u noćnom pohodu na Sljeme
Zajednička je to tradicija s AK Oroslavje
Članovi Planinarskog društva 'Stubičan' zajedno su s članovima Atletskog kluba Oroslavje odradili još jedan prosinački noćni pohod na Sljeme. Okupili su se u 15 sati u Gornjoj Stubici, gdje su vlakom krenuli za Zagreb.
Tako su prošetali centrom grada posjetivši Advent, a zatim se tramvajem uputili prema Gračanima, gdje je početak staze br.14, poznate kao Leustekova staza, kojom se izbija ispod Sljemena na Činovničku livadu. – Blagi kontinuirani uspon zahtijevao je na dijelovima dodatni oprez zbog uglačanog leda na stazi, ali do Sjemena smo stigli, predahnuli i krenuli preko Hunjke do Lojzekovog izvora. U sitnim noćnim satima, šumskim je stanovnicima bio neobično vidjeti kolonu osvijetljenu čeonim lampama kako se kreće zaleđenim šumskim stazama da bi završila uz ognjište i okrepu kod kućice na Lojzekovom izvoru – ispričali su nam iz PD Stubičan, dodavši kako je to, uz ugodnu atmosferu, prijateljski razgovor i opuštanje od stresa, bio doživljaj za pamćenje.
Ovu tradiciju u suradnji s AK Oroslavje članovi PD Stubičan održavaju od 2016. Iako sljedeći pohod nije noćni, bit će svakako zanimljiv, a radi se u tradicionalnom pohodu on centra Donje Stubice do Lojzekovog izvora, prve nedjelje u novoj godini, s okupljanjem kod fontane u 9 sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Danas počinju ''Dani folklora i zabave Laz 2026.''
U nedjelju će se odigrati malonogometni turnir „Lug Zabočki 2026.“
Tragična nesreća: Devetnaestogodišnji Nijemac stradao na quadu
Općina Đurmanec za rad udruga osigurala više od 96 tisuća eura
Pucnjava na parkiralištu: dvije osobe teško ozlijeđene, počinitelj u bijegu
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
