Bicikli na dar zagorskim školama
Krapinsko zagorska županija, odnosno Odbor za sigurnost u prometu koji se uz Županijski tim za prometnu preventivu uključio u realizaciju projekta „Osposobljavanje učenika za sigurno upravljanje biciklom“ darovala je 22 bicikla osnovnim školama uključenima u projekt.
Krapinsko zagorska županija, odnosno Odbor za sigurnost u prometu koji se uz Županijski tim za prometnu preventivu uključio u realizaciju projekta „Osposobljavanje učenika za sigurno upravljanje biciklom“ darovala je 22 bicikla osnovnim školama uključenima u projekt.
U cilju povećanja sigurnosti najugroženijih sudionika u prometu, biciklista i djece, Krapinsko-zagorska županija odnosno Odbor za sigurnost u prometu uključio se i ove godine kao jedan od partnera u spomenuti projekt. Cilj edukacije je stjecanje navike pravilnog i obaveznog korištenja sigurnosne opreme, poticanje sigurnog i odgovornog ponašanja djece i svih sudionika u prometu te trajno smanjenje broja žrtava u prometu, odnosno stradale djece.
Svečana podjela potvrda o dodjeli bicikala za realizaciju projekta održana je danas u 9,30 sati u Osnovnoj školi „Ljudevit Gaj“ Krapina. Županica Sonja Borovčak i predsjednik Odbora za sigurnost u prometu Ivan Jelenčić uručili su danas potvrde ravnateljima škola iz kojih je dosad najviše učenika sudjelovalo u akcijama projekta. Dosad se praktični dio edukacije održavao na poligonima uz posuđene bicikle pa je ove godine Krapinsko-zagorska županija osigurala po dva bicikla za 11 škola, dok će sljedeće godine biti nabavljeni bicikli za sve ostale škole. Za ukupno 22 bicikla Županija je s pripadajućim kacigama osigurati 25.000,00 kuna.
U svom obraćanju Jelenčić je pozvao ravnatelje na suradnju kako bi u sklopu nastave tehničke kulture provodili edukaciju o ponašanju djece u prometu kako bi se minimizirali troškovi. Dodajmo da prema zakonu djeca biciklisti s navršenih 9 godina mogu sudjelovati u prometu bez pratnje odrasle osobe iznimno ukoliko su prošli program osposobljavanja za samostalno sudjelovanje u prometu biciklom i za to dobili izdanu potvrdu.
„Sljedeće godine projekt Osposobljavanja učenika za sigurno upravljanje biciklom krenut će po četvrti put, educirano je sve više djece i to je dobra priprema za dobivanje prave vozačke dozvole jednog dana i sigurno sudjelovanje u prometu.“, istaknula je županica Sonja Borovčak.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Snažno nevrijeme zahvatilo Hrvatsku, padala i tuča, ljudi bježali: 'Ovakvo što nisam doživjela godinama'
Dabro će snimiti 'domoljubni' album: 'Za prvu pjesmu 'Tjeraju me do tamnice puste' bit će snimljen i autentični spot'
Grmljavinsko nevrijeme stiže u Zagorje – Božarov otkriva kada se očekuje promjena vremena
Visoka priznanja za zagorske obrtnike: Klanjčan osvojio "Zlatne ruke", Oroslavčanka najbolja mentorica u Hrvatskoj
Održan drugi ovogodišnji prijam za novorođenčad u Pregradi
Kulturni centar nazvat će po nedavno preminulom zagorskom velikanu
Novi udar na džepove hrvatskih građana: 'Od jeseni će računi biti veći za 8 posto'
Upaljeni generatori protiv tuče: Evo gdje prijeti najveća opasnost
STRAVIČNA NESREĆA U ZAGORJU: Jedna osoba izgubila život, cesta zatvorena za promet
Foto s mjesta nesreće u Zagorju: Hitna i policija na terenu
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
