10 milijuna kuna vrijedna investicija u škole Krapinsko-zagorske županije
Na danas održanoj Konferenciji za novinare o 10 milijuna kuna vrijednoj investiciji u škole Krapinsko-zagorske županije
Na danas održanoj Konferenciji za novinare o 10 milijuna kuna vrijednoj investiciji u škole Krapinsko-zagorske županije prezentiran je model ulaganja u energetsku učinkovitost zagorskih škola s ciljem stvaranja ušteda u potrošnji energije. Radi se o investiciji vrijednoj 10 milijuna kuna za ukupno 18 županijskih škola podržanoj preko Privredne banke Zagreb te Europske investicijske banke (EIB).
Župan krapinsko-zagorski, Siniša Hajdaš Dončić, istaknuo je da je cilj ovog projekta ostvarenje ušteda energije od najmanje 20 posto i izrazio uvjerenje da će se taj cilj i dostići. „U škole će se investirati na području čak 17 gradova i općina, u ukupno 17 osnovnih i 3 srednje škole, a najveće investicije izvršit će se u Zlataru gdje će biti uloženo milijun i 700 tisuća kuna u Osnovnu školu u Zlataru, Osnovnu školu u Belcu, te Područnu školu u Donjoj Batini“ – istaknuo je župan Hajdaš Dončić. Župan je pozvao i zagorske tvrtke da se javljaju na javne natječaje koji će biti raspisivani po fazama provedbe ovog projekta i izrazio uvjerenje kako će od ove 10-milijunske investicije i zagorskog gospodarstvo imati izražene koristi.
Zamjenici župana, Sonja Borovčak i Anđelko Ferek – Jambrek, zaključili su kako je riječ o investiciji koja će svakako biti ogledan primjer i za druge županije u Hrvatskoj, posebno imajući u vidu kako je edukacija i obrazovanje temelj svakog zdravog gospodarstva. Julije Domac, ravnatelj Regionalne energetske agencije, istaknuo je kako je riječ o prvoj hrvatskoj županiji koja je prepoznala energetsku učinkovitost te istaknuo Krapinsko-zagorsku županiju kao kvalitetan primjer sustavnog pristupa upravljanja vlastitim resursima.
Ravnatelj Domac izrazio je uvjerenje kako će, uz financijske benefite, koristi svakako imati i učenici te djelatnici škola koje su uključene u ovaj ambiciozan projekt.
Investicije u obnovu vanjske stolarije i fasada školskih zgrada te rekonstrukciju krovišta i toplinskih izolacija dugoročno će doprinijeti značajnim novčanim uštedama na energiji. Provedba Projekta, inače jedinstvenog u Hrvatskoj u području energetske učinkovitosti, ima važnu edukativnu razinu, u njega su uključeni i učenici i zaposlenici škola. Sudjeluju i općine i gradovi u KZŽ, a Europska investicijska banka će po realizaciji Projekta i postizanja 20 posto ušteda na energiji, Projekt stimulirati s 15 posto bespovratnih sredstava.
Prethodni članak
Kada pržite kobasicu u tavi dodajte ovaj sastojak, razlika se osjeti već pri prvom zalogaju
Zagorka tukla bivšeg muža i prijetila mu smrću: 'Spikala te bum, riješila te bum tog života'
Nestala je Lana. Od jučer joj se gubi svaki trag, policija moli pomoć
Na Bračku će se graditi veliki Centar za palijativnu skrb. Evo detalja
DRŽAVNI INSPEKTORAT: Iz prodaje se povlači popularni proizvod - provjerite jeste li ga kupili
Jembrih: Izvješće o radu zatvorskog sustava potvrđuje odgovornu i reformski usmjerenu politiku Vlade
Povlači se mesni proizvod omiljen mnogim Hrvatima - može predstavljati rizik po zdravlje
Osvojio 500.000 eura na Eurojackpotu pa izjavio: 'Imam posebnu strategiju, ali neću je otkriti'
HEP za sutra najavio radove: U Zagorju više mjesta ostaje bez struje
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
