VIDEO I FOTO: Velika fešta u Novom Golubovcu – ogroman uspjeh omiljenih nogometaša

4. NL – središte skupina A: 30. kolo: Golubovec – Blato 2:1

Stigao je i taj dan, dan fešte u Novom Golubovcu. Već je davno poznato da je Golubovec ove sezone prvak 4. NL središte skupina A, a zadnje 30. kolo donijelo je domaću feštu i utakmicu protiv Blata. Uz utakmicu pripremljen je i veliki program proslave. Nastupile su Mažoretkinje 'Alina', a domaćini su priredili i svečanost uz oproštaj Nikole Vinceljaka, koji je odigrao 300. utakmicu, a karijeru će nastaviti u veteranima Radoboja. Organiziran je izlazak na teren uz špalir i male nogometaše, a utakmicu je kroz razglas dodatno animirao Juraj Sremec. Tu su bili i vatromet i bakljada, naravno i svečana predaja pehara, za sve navijače osigurani su bili hrana i piće, kao i glazba uživo. Utakmica, reklo bi se čak i u drugom planu, no svi koji poznaju ovu ekipu, znaju da su i za kraj željeli pobjedu. A u goste je stiglo vrlo dobro Blato, koje je nanijelo Golubovcu i prvi poraz ove sezone, u zadnjem jesenskom kolu. Uslijedila su još dva na startu proljeća u Brezovici i kod Zagreba i nakon toga opet serija bez poraza. Na domaćem terenu Golubovec nije izgubio niti jednom, pa je bio red da tako bude i nakon ove utakmice.

Na odmor sa 2:0

Prvi udarac domaćina bilježimo u 7. minuti. Akciju je poveo Patrik Sokolić po desnoj strani, ubacio, a nakon par odbijanja do lopte je došao Dubravko Vujica i pucao sa 16 metara, no Dominik Turčić je obranio. Gosti su pak prvi puta zaprijetili u 17. minuti. Ivan Radoš je da 40 metara lijevo na Luku Papića, koji se iskosa spustio u kazneni prostor i pucao, no Filip Škvorc lako brani.

Golubovec je mogao do vodstva u 26. minuti. Nakon brzo izvedenog auta Vujica puca s desne strane, ali Turčić brani, a u nastavku akcije, nakon tri kratka dodavanja, Silvio Vukić ima odličnu poziciju sa 13 metara ali puca pored gola. No u 28. minuti domaćini dolaze do vodstva. Dario Bobek uzima jednu loptu na 40 metara, osvaja  malo prostora i precizno sa 20 metara pogađa preko Turčića za 1:0. Već u 31. minuti 2:0. Vukić je ispremiješao obranu na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i pucao. Lopta se od bloka odbila do Vujice koji iz prve sa 16 metara pogađa za 2:0

U 34. minuti pljesak na otvorenoj sceni i za domaću jedinicu Škvorca. Papić je dobio idealnu loptu na ulazu u kazneni prostor s lijeve strane, izašao je sam na Škvorca, koji odlično brani njegov udarac. U 41. minuti Nikola Bobek uzima jednu loptu u opasnoj zoni, daje za Vujicu, koji pak ostavlja povratnu za Sokolića, čiji udarac odlazi visoko preko gola. Za kraj prvog poluvremena, u nadoknadi za goste pokušava Luka Knežević sa 25 metara, no Škvorc brani pa se sa 2:0 odlazi na odmor.

Blato smanjilo, ali pobjeda ostala u Golubovcu

U nastavak su nešto angažiranije krenuli gosti, a u 50. minuti bilježimo i dva njihova pokušaja. Prvo je Matija Jurišić ušao s desne strane u kazneni prostor i pucao, a Škvorc obrani, a desetak sekundi kasnije Borna Rebić puca preko gola. U 54. minuti još bolja situacija za Jurišića, koji ulazi sam s desne strane i sa 7-8 metara puca preko gola. U 56. minuti puca i Knežević po sredini sa 18 metara, ali lagan je to posao za Škvorca.

U 65. minuti novi pokušaj Rebića, sa 30 metara, ali preko gola. Gosti u nastavku nastavljaju s dominacijom, pa u 72. minuti puca Jan Knežević preko gola, a vrlo atraktivno, u padu u 73. minuti pokušava Gabrijel Mudronja, ali puca pored gola. Sasvim zasluženo u 76. minuti Blato smanjuje na 2:0. Papić je odlično zavukao jednu loptu sa 20 metara uz samu stativu, neobranjivo za Škvorca.

Nakon primljenog gola malo se bude i Golubovec. U 77. minuti Vukić prima jednu loptu u kaznenom prostoru, ali puca u blok. Marko Poslon se dobro probio po desnoj strani u 79. minuti i dao povratnu na D. Bobeka, koji puca iz prve uz samu stativu, no Turčić brani. U 89. minuti Kresonja dobiva poklon loptu iz auta, ali pokušava brzo skoro s centra, no neprecizno. No, do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, pa je Golubovec stigao do još jedne pobjede i zaista furiozno osvojio naslov.

Stjepan Merkaš predao pehar

Odmah po utakmici, predsjednik NS KZŽ Stjepan Merkaš predao je kapetanu domaćina Matiji Bobeku pehar za osvojen naslov. Golubovec će tako  slijedeće sezone igrati 3. NL centar. Dodajmo da su Dario Bobek i Dubravko Vujica ujedno i najbolji strijelci lige.

Izjava: Tomislav Škudar, trener NK Golubovec: ''Apsolutno smo zaslužili ovaj naslov, od prvog do zadnjeg kola, milim da smo nakon trećeg kola držali prvo mjesto, do zadnjeg. Fantastičan rezultat, fantastična sezona, povijesni rezultat za ovako mali klub kao što je naš, sa domaćim dečkima, sa domaćim kadrom. Preponosan sam i na ovu atmosferu i na cijelu sezonu. Veselim se stvarno 3. ligi i vjerujte nećemo biti samo prolaznici.''