Velika pobjeda za plus deset na ljestvici

4. NL – središte skupina A: 21. kolo: Špansko – Golubovec 0:1

Nova velika pobjeda vodeće ekipe 4. NL središte skupina A. Nakon dva uvodna poraza na proljeće, Golubovec je danas stigao do četvrte uzastopne pobjede i otišao već na prednost od 10 bodova pred Odrom, koja je izbila na drugo mjesto. Golubovec je danas stigao na teško gostovanje u Špansko. Nažalost, stigao je između ostalog bez Silvija Kostanjevca, koji je ozlijeđen na prethodnoj utakmici i pauzirat će 4 do 6 tjedana, zbog teže ozljede čeljusti, koja se pomaknula. Svi suigrači, trener i uprava žele mu brz i uspješan oporavak i povratak na teren. Nije bilo ni Kanceljaka zbog kartona, no nije prvi puta da se i sa smanjenim kadrom Golubovec odlično snalazi, pa makar i na jako lošem terenu, kakav je bio u Španskom. Prvi dio prvog poluvremena se nametnuo Golubovec, no kako teren nije dozvoljavao pas igru, pokušavalo se sa dugim loptama, bez previše uspjeha. U drugoj polovici prvog poluvremena bolje je izgledao domaćin, nametnuo se ali bez nekih izrazitih prilika. U nastavku Golubovec ponovno preuzima inicijativu i kreće po pobjedu. U 73. minuti nakon jedne odbijene lopte Nikola Bobek gura loptu u kazneni prostor, na loptu trči Dario Bobek i kraj istrčalog Hađiselimovića šalje ju u mrežu za 0:1. Nakon toga, uz dosta izmjena domaćini pokušavaju povratak, ali se Golubovec dobro brani, pa čak može u zadnjim trenutcima i do drugog gola. Naime, i Hađiselimović je kod jednog kornera išao pred gol gostiju, pa je uslijedila kontra Marka Poslona, koji nije na vrijeme primijetio prazan gol, pa je kretao u dribling zadnjeg igrača. Na kraju se priključuju još dva domaća igrača i prekršajem rješavaju opasnost. No, i 0:1 je sjajan rezultat i iako su se za ovu pobjedu Golubovčani jako potrošili, pogled na ljestvicu brzo će ih 'odmoriti'.