Golubovec opet uz Tondach

Golubovec je morao odraditi zaostalu utakmicu 21. kola, za koju je tražio odgodu

Prije nedjeljnog gostovanja u susjedstvu u Mihovljanu, Golubovec je jučer morao odraditi zaostalu utakmicu 21. kola, za koju je tražio odgodu.

Naime, ostatak tog kola odigran je tjedan dana prije. U Zlataru su pristali na odgodu, iako se po završetku utakmice uz malko povećane tenzije činilo da svi u Zlataru i nisu bili za odgodu. Naime dva važna iskusna igrača Igor Vidović Popek i Danijel Mijatović nisu mogli ne teren, što je oslabilo Oštrc, no i Golubovec nije bio kompletan i na klupi je imao samo rezervnog golmana i 2 igrača. U prvih 45 minuta Golubovec je bio bolja momčad, dominirao je i stvarao prilike, a poveo je već u 10 minuti. Martin Bobek se probio po desnoj strani i dao povratnu za Ivana Josipovića, koji sa 12 metara puca.

Na putu prema golu lopta je nekoga pogodila u ruku od domaćih igrača. Sudac Martin Turčin sa zadrškom je pokazao na 11 metara, pa je moguće da mu je ''suflirao'' pomoćni Alen Gamilec, s obzirom na komunikaciju, koju ova trojka ima putem izravne veze. Zabio je Nikola Bobek. Domaćini nisu bili zadovoljni tom odlukom, a imali su prigovora i kod drugog gola. On je pao u 27. minuti, nakon kontre, kojoj je kao su pokazivali domaćini prethodilo igranje rukom nekog od igrača Golubovca. Situacija je od nas bila dosta daleko. Kontru je sjajnim udarcem malo iskosa sa 20 metara završio Josipović.

No, u nastavku Oštrc se budi i dominira, te tu dominaciju kruni smanjenjem na 1:2. Najprije je Jan Stjepan Dominić imao priliku kada je sam izašao pred Kveštaka, ali je ovaj obranio. No, u 68. minuti u kaznenom prostoru pada Ivan Valjak. Ovaj puta bune se gosti, a Turčin, opet sa zadrškom sudi novi penal, koji u 1:2 pretvara Mihael Škrlec. Oštrc želi i izjednačenje, no opet se polaku budi i Golubovec i nakon jedne propuštene situacije u 75. minuti, u 80. Josipović opet bježi u kontri i pogađa za 1:3. No, Oštrc se još jednom vrača u 84. minuti. Sada oni koriste kontru i nakon jednog odbijanca Škrlec iz prve pogađa iz trka sa 13 metara neobranjivo za 2:3. U 87. minuti Oštrc ostaje bez Gorana Mutaka, koji je u 42. minuti dobio žuti zbog preoštrog starta, a u 87. i drugi zbog potezanja suparničkog igrača za dres. Do, kraja golova nije bilo, i Golubovec je stigao do još jedne važne pobjede u borbi za sam vrh.