Ako je netko još sumnjao
4. NL – središte skupina A: 25. kolo: Odra – Golubovec 0:3
U 25. kolu 4. NL središte Zagreb – skupina A vodeći Golubovec gostovao je kod Odre. Bio je to derbi, jer Odra je jedan od pratiteljica Golubovca, uvjetno rečeno, jer je prije ovog kola bila u skupini klubova sa istim brojem bodova, od 2. do 4. mjesta, ali sa 13 bodova manje od Golubovca, koji se u ovoj utakmici mogao i približiti i matematički naslovu na jedno kolo. I ne samo da se mogao, nego se i približio i to na furiozan način. Ako je netko možda još imao toliko hrabrosti sumnjati u ovu sezonu Golubovca, nakon ove utakmice nema ni najmanje razloga. Jer Golubovec je od prve minute pokazao po što je došao i nakraju, uz još dva druga rezultata, pustio iza sebe Tondach na 15 bodova, što znači da je milimetar daleko i od teoretskog osvajanja naslova. Već u 1. minuti Matija Bobek se spustio u domaći kazneni prostor, stigla je duga lopta, Matija ju prima na prsa i iz voleja šokira Odru za ranih 0:1. Sa tih 0:1 se otišlo na odmor. Odmah na startu nastavka novi šok za domaćine. U 46. minuti Dubravko Vujica smiruje jednu dugu loptu i prosljeđuje ju za Darija Bobeka, koji je nezadrživ na ulasku u kazneni prostor i sa nekih 10 metara pogađa precizno za 0:2. Imao je Golubovec još 3- 4 vrlo dobre prilike, koje su ostale neiskorištene, no u 64. minuti stiže dodatna potvrda pobjede. Lopta je ubačena s desne strane, odbila se od domaćeg obrambenog igrača do D. Bobeka, koji takvu priliku ne propušta i to je 0:3. Već u srijedu Golubovec može i teoretski osigurati naslov, kada u goste stiže u zadnjih nekoliko kola sjajna Mladost iz Zaboka. Trener Golubovac Tomislav Škudar nije krio zadovoljstvo i ponos novim sjajnim rezultatom svoje ekipe. ''Jedna fenomenalna utakmica, pobjeda i igra dostojna prvaka. Čestitam svojim dečkima na jednoj nevjerojatnoj predstavi, odličnoj utakmici, najboljoj ove polusezone. Odradili smo veliki posao kod Odre, koja je bila na diobo 2. do 4. mjesta, pokazali da smo najbolji i najjači i zasluženo prvi, 15 bodova prednosti pet kola prije kraja. Mislim da smo mi u ovom prvenstvu svoje rekli, pokazali. Čestitam i Odri na fer, korektnoj i pristojnoj utakmici. Dobar su protivnik, zaslužili su dobar plasman, ali i smo jednostavno jači od svih, najjači i to pokazuje najbolje tablica. Još jednom skidam kapu svojim dečkima do poda i želim im dostajnu proslavu naslova prvaka već u slijedećem kolu.'' – rekao je Škudar. Bolja pozivnica za zagorski derbi u srijedu u Novim Golubovec nije potrebna.
4. NL – središte skupina A, 25. kolo
ODRA – GOLUBOVEC 0:3 (0:1)
SUCI: Vukasović, Jurišić, Marić GLEDATELJA: -
STRIJELCI: 0:1 Mat. Bobek 1', 0:2 D. Bobek 46', 0:3 D. Bobek 64'
ODRA: Zubak, Kljujev (48' Brebrić) (87' Juranović), Štefanac (46' Pavek), Adžaga, Kovačić, Turković, Hanachi, Luter, And. Gudelj, Topalović, Fučkala (56' I. Gudelj); trener: Krešimir Ganjto
GOLUBOVEC: Škvorc, Mat. Bobek, I. Risek, Poslon, Vujica (87' Behin), N. Bobek, D. Bobek (73' Horvat Vuk), Kanceljak (78' Kresonja), Sokolić, Vukić, Tepuš ; trener. Tomislav Škudar.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Dobivaju nasljedstvo ili veliku svotu novca preko noći: ova 2 znaka rješavaju stambeno pitanje do kraja ljeta
Dramatični prizori: Vozač autobusa iz Krapine srušio stup i izletio na autobusnu stanicu!
[DRAMA U ZABOKU] Udarao ga u glavu i vikao: 'Čije si ti dijete gutil'
Zagorju prijete grmljavinski pljuskovi: Božarov najavio kada stiže promjena vremena
Objavljen popis: Stiglo puno novih kamera na ceste – evo svih lokacija u Zagorju
Potvrđen novi slučaj afričke svinjske kuge, usmrtit će se 62 životnje
Tragična nesreća na gradilištu: Radni stroj usmrtio djelatnika
TahyCup – malonogometni spektakl 3vs3 s nagradnim fondom od 3.500 eura
FOTOGALERIJA: Osmo izdanje konferencije ''Žene i poduzetništvo u KZŽ'' posvećeno idejama koje stvaraju utjecaj
Za naš kraj izdano narančasto upozorenje: Sprema se grmljavinska oluja
Opsjedaju vrtove, vočnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
Ne propustite prvo izdanje sajma zdravo! Rijeka
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
Noć noćnih leptira 2026.
