Općina Mihovljan stipendira pet studenata te 23 učenika s područja općine
Općina Mihovljan je iz dana u dan mjesto sve ugodnijeg života, a briga za najmlađe, odnosno pomoć mladima kao i njihovim obiteljima, s ciljem zadržavanja mladih na zelenim, zagorskim bregima, odnosno u općini Mihovljan, jedan je od prioriteta u radu izvršne vlasti Općine. Stipendiranje učenika i studenata s područja općine upravo je jedna od mjera na tom području.
Kako bi se u određenoj mjeri olakšali troškovi obrazovanja učenika i studenata, Općina je i ove godine osigurala sredstva za čak 28 stipendija, od čega pet studentskih te 23 učeničke.
- Osiguranje sredstava za učeničke i studentske stipendije nije trošak u proračunu, već na to gledamo kao na ulaganje u naše mlade, na ulaganje u budućnost naše općine. U skladu s mogućnostima proračuna, osiguravamo sredstva za stipendije, kao i za druge mjere pomoći mladim obiteljima, a iskreno se nadamo da će jednog dana, kada naši mladi završe srednju školu ili pak fakultet, ostati živjeti i raditi na području općine - naglasio je u subotu načelnik Općine Mihovljan, Zlatko Bartolić, prilikom potpisivanja ugovora s učenicima i studentima.
Načelnik je podsjetio kako Općina osigurava značajna sredstva za pomoć mladima i njihovim obiteljima. Počinje se s naknadama za novorođene, a nastavlja preko sufinanciranja ekonomske cijene vrtića, do različitih mjera pomoći za učenike osnovnih i srednjih škola te studente.
- Osim ovih mjera, razmišljamo i kako pomoći mladim obiteljima u rješavanju stambenog pitanja. Cilj je da kroz razne mjere osiguramo ostanak mladih na području općine Mihovljan - zaključio je Bartolić.
Što se tiče samih stipendija, riječ je o osiguranju sredstava za pet studentskih stipendija u iznosu od 80,00 eura mjesečno te 23 učeničke stipendije u iznosu od 40,00 eura mjesečno. Također, Općina je kroz proračun osigurala sredstva za pokrivanje troškova smještaja u učenički dom za sedmero učenika s područja općine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tisućama hrvatskih građana sjeda novac na račun. Država uplatila 3,6 milijuna eura
Kašalj ima svog ‘ubojicu’: Domaći napitak naših baka djeluje nakon 2 gutljaja
VELIKA POTRAGA: Nestao je Josip (52). Traži ga HGSS i policija
Drama: Pas ugrizao dječaka, završio je u bolnici. Poznata je i pasmina...
Širi se smrtonosna gljivica protiv koje još nema lijeka: Evo tko se posebno mora čuvati
Ova 2 horoskopska znaka u veljači čeka bogatstvo: čak su i astrolozi iznenađeni
Uvodi se digitalna vozačka dozvola: Stižu velike promjene!
Stigla dojava o bombi! Policija evakuirala centar, nastale velike gužve
Traže se svjedoci dvije nesreće. Ozlijeđeni su pješaci, ako nešto znate, javite policiji!
Pouzdan rent-a-car u Oroslavju – jednostavno, povoljno i bez stresa
JESTE LI ZNALI? Zimski tragovi u prirodi otkrivaju skriveni život životinja
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
