[TURISTIČKA ZAJEDNICA ] I dalje dobri turistički pokazatelji u Mariji Bistrici
Održana je 2. sjednica Skupštine Turističke zajednice Općine Marija Bistrica
U četvrtak je održana 2. sjednica Skupštine Turističke zajednice Općine Marija Bistrica. Iz izvješća o radu u 2018. godini izdvaja se aktivno sudjelovanje u organizaciji ili suorganizaciji manifestacija od važnog značaja za destinaciju: Bistrički fašinek, Vincekovo, Ljeto u Mariji Bistrici, Martinje, Advent u Mariji Bistrici, a prošle godine i Festival Žudija, koji je održan prvi puta u kontinentalnom dijelu Hrvatske, kao i Izložba Papa putnik – bistrički hodočasnik, u sklopu obilježavanja 20. obljetnice dolaska Pape Ivana Pavla II u Mariji Bistricu. Tu je i tradicionalna akcija ocjenjivanja i nagrađivanja najljepše uređenog okoliša pod novim nazivom „K suncu prosi svaka roža“, kao i e-Šetnica dužine 2,10 km. Šetnica prolazi kroz Zagrebačku ulicu i nogostup uz državnu cestu D29, potom kroz Stubičku cestu, Ulicu kralja Tomislava te Trg Pape Ivana Pavla II, a na njenoj ruti nalaze se i pametne klupe.
Kad su u pitanju posjetitelji, prema statističkom pokazateljima u 2018. godini nastavljen je dobar trend, sa tek nešto manje posjetitelja u odnosu na rekordnu 2017. godinu. Ukupno je ostvareno 21.066 noćenje, što je manje od 2017. kada ih je bilo malo više od 24 tisuće, ali više od 2016. Broj dolazaka iznosi 14.430. Najveći broj dolazaka sa stranih tržišta ostvarili su turisti iz Južne Koreje (3.043), turisti iz Kine (1303), turisti iz Poljske (1936) te turisti iz Njemačke (752). Istovremeno najveći broj noćenja zabilježili su također turisti iz Južne Koreje (3.070), turisti iz Kine (1.531), turisti iz Poljske (1.999) te Njemačke (607). Broj posjetitelja vjerskog turizma 2018. godine iznosio je 956.170 posjetitelja od čega 121.400 stranaca.
Advent u Mariji Bistrici prešao brojku 50.000 posjetitelja
Posebno je istaknuta i manifestacija Advent u Mariji Bistrici koja je ključna za turističku ponudu Krapinsko zagorske županije, kao i za produljenje sezone i povećanja broja dolazaka gostiju. Lanjski 8. „Advent u Mariji Bistrici“ postao je partner „Adventa u Zagrebu“. Zahvaljujući TZ Grada Zagreba i Gradu Zagrebu, svi događaji Adventa u Mariji Bistrici bili su oglašavani na službenim stranicama partnera. „Advent na Prekrižju“ je za temu imao Hrvatsko zagorje, pa su na zamolbu organizatora iz Ureda predsjednice RH, drvene igračke iz Marije Bistrice bile dio postava tijekom trajanja manifestacije.
U sklopu „Adventa u Mariji Bistrici“, a u suradnji s Auto Štagar d.o.o. iz Marije Bistrice, te brojnim drugim sponzorima, po treći put je organizirana „Bistrička božićna tombola“ koja je do sada prema zaradi i broju prodanih kupona bila najuspješnija. Ukupan broj posjetitelja „Adventa u Mariji Bistrici“ prešao je brojku od 50.000 posjetitelja čime se još jednom pokazalo da se ciljevi ove manifestacije uspješno ostvaruju.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kolač bez šećera i brašna: Bake su ga radile prije 50 godina, a i danas svi traže recept
Prognostičar objavio kad možemo očekivati snijeg u Zagorju
U Zagorju uhićen mladi muškarac. Doznaju se detalji
IZBIO POŽAR: Dva građevinska objekta u Zagorju gorjela, stigli detalji!
Popularni trgovački lanac: 'Ne koristite ovaj proizvod, vratite ga, vraćamo novac'
Tri horoskopska znaka od danas izlaze iz teškog razdoblja
HEP najavio: Sutra bez struje brojna mjesta u Zagorju
FOTO: Dabrovi se udomaćili u Zlataru
Nakon ugradnje novog brojila, šokirali ih računi za struju
Obilježen Dan svjesnosti o prevenciji raka debelog crijeva u OB Zabok
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
