PODVIG ŽUPNIKA: Rektor našeg najvećeg Svetišta biciklom od Marije Bistrice do Trsata
Uz Igora Kovačića, Matošević je u dva dana odvezao biciklom 226 km
Župljani Župe Uznesenja BDM-e Marija Bistrica u kolovozu hodočaste na Trški Vrh, Majci Božjoj Jeruzalemskoj, a tradicionalno pridružuju im se i župljani župe Laz, pa i još neki štovatelji Majke Božje Bistričke iz obližnjih župa i mjesta. Ove je godine hodočašće na rasporedu ove subote. Polazak hodočasnika je u 2 sata ujutro, a uz šest stajališta dolazak hodočasnika očekuje se oko 13 sati. Po dolasku, za hodočasnike pješake, ali i za one bistričke i župljane župe Laz koji će do Trškog Vrha stići automobilima ili biciklima, služit će se sveta misa.
No, u ovom tjednu ovo nije jedino hodočašće ove dvije župe. Naime, već sutra na rasporedu je Hodočašće na Trsat, ovaj puta autobusima. Prijavljeno je oko 200 hodočasnika iz obje župe, pa će ove godine prema Trsatu četiri autobusa. Dolazak na Trsat očekuje se oko 8 sati, po dolasku je na rasporedu pobožnost Križnog puta, a u 10 sati je sveta misa. Nakon Trsata u planu je izlet na kupanje u Crikvenicu.
Oba hodočašće predvodit će rektor Svetišta MBB-e preč. Domagoj Matošević, koji će u subotu pješačiti na Trški Vrh, dok se pak po pitanju odlaska na Trsat odlučio na pravi mali sportski podvig, jer je na Trsat stigao biciklom, u društvu Igora Kovačića, i uz logističku pratnju Zlatka Skočaka. Oni su put Trsata krenuli jučer ujutro, a prvu noć su prespavali u Severinu, nakon 129,4 odvoženih kilometara, da bi preostalih 96,5 kilometara prošli danas.
Sada slijedi i te kako zasluženi odmor, a sutra će bistrički i lazanski župnik (župnik je u obje župe) dočekati svoje župljane i predvoditi hodočašće.
Inače Domagoj Matošević bivši je aktivni sportaš (rukometni vratar), a danas se, koliko mu to brojne obveze dozvole bavi rekreativno nogometom. Kapetan je svećeničke reprezentacije Hrvatske, igra za veterane NK Mladost Marija Bistrica, vozi bicikl, ponekad trči i pješači na svako pješačko hodočašće svojih župa, kojih je svake godine na tim hodočašćima sve veći broj. Jedan od razloga za to je svakako i preč. Matošević, koji pruža vlastiti primjer.
Prethodni članak
Sljedeći članak
DRŽAVNI INSPEKTORAT: Iz prodaje se povlači popularni proizvod - provjerite jeste li ga kupili
Policija upala u Dom zdravlja, evo o čemu se radi...
Žena (79) mijenjala plinsku bocu – eksplozija oštetila pola kuće i uzrokovala veliku štetu!
Osvojio 500.000 eura na Eurojackpotu pa izjavio: 'Imam posebnu strategiju, ali neću je otkriti'
U uvoznoj kavi otkrivena visoka razina kancerogene tvari
Mladić (22) naručio taksi za - ruksak, a policija mu ubrzo pokucala na vrata
[VREMENSKA PROGNOZA] Kristijan Božarov donosi detalje o vremenu u Zagorju
Zatreslo se jutros: Seizmološka služba objavila detalje
Općina poziva: Predložite tko bi trebao biti počasni građanin, a tko dobiti druga priznanja za 2026.
Održana izvještajna, izborna i godišnja skupština društva „Naša djeca“ Radoboj
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
