Otvara se izložba ''Papa putnik - bistrički hodočasnik''
Ovoga vikenda na redu je završnica manifestacije TZ Općine M. Bistrica ''Ljeto u Mariji Bistrici''
U prva dva dana mjeseca rujna završava velika Manifestacija TZ Općine Marija Bistrica, koja je počela još u lipnju. I 1. i 2. rujna na rasporedu je dvostruki program, koji završava u nedjelju otvorenjem vrlo vrijedne izložbe. Naime, Ogranak Matice hrvatske u Mariji Bistrici i Hrvatsko nacionalno Svetište Majke Božje Bistričke, u sklopu obilježavanja 20. godišnjice drugog posjeta pape sv. Ivana Pavla II. Hrvatskoj, njegovog posjeta Mariji Bistrici i proglašenja blaženim kardinala Alojzija Stepinca, organiziraju izložbu Papa putnik – bistrički hodočasnik.
Fotografije s posjeta Pape
Izložba će biti otvorena u Dvorani Božanskog milosrđa Svetišta Majke Božje Bistričke u nedjelju, 2. rujna u 19:30 sati te će je posjetitelji moći razgledati sve do 31. listopada. Otvorenju će prethoditi misno slavlje u bazilici Majke Božje Bistričke u 18 sati koje će predvoditi biskup, mons. dr. Ivan Šaško. Oslonac izložbe su brojne fotografije vezane uz posjet Svetog Oca i tada korišteni predmeti, poput misnice koju je Papa nosio na misnom slavlju, svečane stolice na kojoj je sjedio te klecala na kojem je molio u bazilici Majke Božje Bistričke. Izloženi predmeti i fotografije biti će praćene informativnim panoima s podacima o poveznicima Hrvata i papinstva kroz povijest, o Mariji Bistrici uoči, tijekom i nakon posjeta Pape, samom sv. Ivanu Pavlu II. i bl. Alojziju Stepincu, te pratećim katalogom izložbe.
Još jedna izložba, koncert
Spomenuta izložba nije jedina koja će biti otvorena početkom rujna u Mariji Bistrici. Naime, u subotu 1. rujna u Bluesun hotelu Kaj bit će otvorena izložba, i to prva samostalna, bistričkog umjetnika Željka Perešina. Naziv izložbe je ''Po bistričkom kraju – od kapela do Svetišta'', otvorenje počinje u 19:30 sati, a ostat će otvorena do 21. rujna. Istoga dana Udruga STAV organizira koncert mladih bistričkih glazbenika, koji će se održati u Hudekovoj bašči od 20:30 sati.
U nedjelju 2. rujna bila je planirana još jedna biciklijada Selnica-Gusakovec, no zbog najavljivanog lošeg vremena odgođena je te će se održati u nedjelju 16. rujna.
Bit će to 12. izdanje ove vrlo popularne biciklijade, koja lani ni uz dva odgađanja nije održana. Start je u 15 sati kod Lojzekove hiže, a ruta u dužini od 10 km ima stajališta kod Obitelji Bajs i kod Tehnotoma. Cilj je ponovno kod Lojzekove hiže. Tip rute: asfalt/makadam, namijenjena za brdski biciklizam. Organizator je uz brojne sponzore osigurao besplatna osvježenja na odmorištima i nagradnu tombolu, koja uz kotizaciju za ručak iznosi 30 kn, a za djecu do 15 godina je besplatna. Na startu će biti omogućena registracija bicikala, te mjerenje tlaka i šećera u krvi. Za sve osobe mlađe od 16 godina obavezno je nošenje zaštitne opreme (biciklistička kaciga) tijekom biciklijade.
(nedjelja).
Prethodni članak
Sljedeći članak
Upaljen meteoalarm: Zagorju prijete obilne oborine i olujan vjetar, ali i snijeg
Nestala je Anamarija. Od jučer joj se gubi svaki trag, policija moli pomoć
'Zbogom, kapetane': U prometnoj nesreći poginuo vatrogasni zapovjednik (27)
Blagoslov kuća: Župnik traži od župljana da novac bude na tanjuriću, a ne u koverti
Najljepši završetak 2025. i početak 2026.: U rodilištu OB Zabok rođeno 31 novorođenče, nova godina započela rođenjem triju djevojčica
NOVA TRAGEDIJA: Vozač poginuo, tri osobe odvezla Hitna
U tijeku velika potraga za muškarcem! Pronađeno je vozilo, sve službe su na terenu
Vozač pokušao pregaziti policajce! Osumnjičen je za pokušaj ubojstva
Novogodišnja poruka župana Kolara stanovnicima Krapinsko - zagorske županije
Zagorci, ne ignorirajte ovaj važan apel i poziv: Evo kada i gdje se trebate odazvati!
Pouzdan rent-a-car u Oroslavju – jednostavno, povoljno i bez stresa
JESTE LI ZNALI? Zimski tragovi u prirodi otkrivaju skriveni život životinja
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
