Održana skupština PD Grohot: Planinari donijeli plan za ovu godinu
Skupština Planinarskog društva ''Grohot'' Marija Bistrica
U petak 28. ožujka održana je redovna skupština Planinarskog društva ''Grohot'' Marija Bistrica. Prema izvješću o radu koje je podnijela predsjednica Iva Muhek, 2024. godinu društvo je završilo sa 52 upisana člana. U osvrtu na prošlu godinu istaknuto je kako je prvi izlet održan već krajem siječnja. Riječ je o izletu Zabok – Picelj. U veljači se išlo Stazama Gupčevih puntara, a u ožujku, u suradnji sa HPD ''Belecgrad'', održan je tradicionalni pohod povodom Svetog Bernarda na kojem se okupilo više od 200 planinara. U travnju je održana redovna skupština, a tu je i jedan izlet u Moslavinu. U svibnju se planinarilo u Istri, Rabac – Labin, a u lipnju su članovi ''Grohota'' bili domaćini dugogodišnjim prijateljima PD ''Goran'' iz Gornjeg Vakufa. Stotinjak planinara iz osam društava početkom srpnja prošlo je Šetnicom ''Za dušu i tijele Mirko Fulir'', a do kraja srpnja odrađeni su i izleti u Pehetovac u Gorskom Kotaru i Dolinom Slapnice na Žumberku. Fužine su posjećene u kolovozu, a 21. rujna članovi društva bili su podrška i pomoć u organizaciji Traila ''Za dušu i tijele Mirko Fulir''. U rujnu je odrađen i Koranski planinarski put, a zadnji pohod bio je početkom prosinca na Cesargrad.
Što se tiče planova za ovu godinu, već je odrađeno Vincekovo, susret povodom sv. Bernarda, i nekoliko izleta. Cilj je organizirati i odraditi što više izleta i boravaka na čistom zraku i u prirodi prilagođenih različitim razinama kondicije, uključujući lagane šetnje za starije osobe i obiteljske ture za djecu. Želi se privući i uključiti što više mladih te se povezati sa obrazovnim ustanovama putem odgajatelja i učitelja, te na taj način promovirati boravak u prirodi. U planu su sve redovite aktivnosti i izleti, a ljetni obilazak šetnice ove je godine planiran 6. srpnja. U planu rada spomenuto ja i aktivna suradnja s općinom Marija Bistrica i s Turističkom zajednicom općine Marija Bistrica na promociji planinarskih aktivnosti kao dijela turističke ponude te aktivno sudjelovanje u provedbi zajedničkih projekata.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Šokirana Zagorka stigla u policiju: 'Pomagajte...'
Čuvani s neba: Ova 3 znaka imaju najjaču anđeosku zaštitu i sreća ih prati u stopu
Direktor iz Zagorja prijetio majci smrću i brutalno je pretukao. Detalji su užasni
BABY BOOM: U Zagorju rođeno 29 beba. Donosimo popis rodilja
Zatreslo se jutros: Seizmološka služba objavila detalje
Otvoreno pismo učitelja informatike šokiralo javnost. Ministarstvo: 'Sve je pod kontrolom'
Ravnateljstvo civilne zaštite izdalo važno upozorenje za sve građane: Kreće sutra u podne!
U Međimurju ubijen SDP-ov predsjednik Općinskog vijeća
„Izgubi i zadrži“: Velik interes za tribinu o mršavljenju
TRAGEDIJA U MEĐIMURJU: Dvojica mrtvih, motiv navodno svađa oko međe
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
