Odlični rezultati učenika Glazbene škole Marija Bistrica
Prošlog je tjedna započelo 61. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa, županijsko natjecanje solista u Slavonskom Brodu. Glazbenu školu pri OŠ Marija Bistrica predstavljali su Tin Jagar i Leon Šešerko, učenici drugog razreda te Borna Bručić učenik petog razreda i Zlatko Hanžek, učenik 6. razreda Osnovne glazbene škole. Tin Jagar i Leon Šešerko natjecali su se u disciplinama Bisernica i Brač u prvoj kategoriji i obojica osvojili drugu nagradu. Učenike je za natjecanje pripremao učitelj Ivan Šarkanj.
U drugoj kategoriji na bisernici je zasjao i Borna Bručić, koji je odlukom peteročlanog žirija osvojio prvu nagradu i plasman na državno natjecanje. U četvrtoj kategoriji (kategoriji u kojoj se natječu učenici srednjih glazbenih škola) odličan je bio i Zlatko Hanžek koji je osvojio drugu nagradu. Bornu i Zlatka za natjecanju je pripremala učiteljica Tatijana Lenart, a korepetirala učiteljica Dina Katnić. U subotu 4. ožujka 2023. u Zadru je održan nastavak županijskog natjecanja. Sjajni su bili i natjecatelji u disciplini Solfeggio – Karla Česi i Leda Fulir, učenice petog razreda te Andrej Ciković, učenik četvrtog razreda glazbene škole. Karla Česi u prvoj je kategoriji osvojila drugu nagradu, a Leda Fulir i Andrej Ciković prve nagrade i plasman na državno natjecanje koje će se ove godine održati početkom travnja na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Natjecanje koje se održava bijenalno, odnosno svake dvije godine, u ovoj disciplini sastoji se od pismenog pa usmenog dijela koje se izvodi pred publikom i peteročlanim žirijem. Učenike je za natjecanje pripremao učitelj Dinko Krstinić.
U subotu 4. ožujka 2023. održano je i natjecanje u disciplini Gitara, u Jastrebarskom. Bistričku glazbenu školu su predstavljale Dora Šimunec, učenica petog razreda i Mia Šantak, učenica četvrtog razreda. Obje učenice natjecale su se u drugoj kategoriji. Dora Šimunec osvojila je treću, a Mia Šantak drugu nagradu. Učenice je za natjecanje pripremao učitelj Robert Međugorac.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kolač bez šećera i brašna: Bake su ga radile prije 50 godina, a i danas svi traže recept
U Zagorju uhićen mladi muškarac. Doznaju se detalji
IZBIO POŽAR: Dva građevinska objekta u Zagorju gorjela, stigli detalji!
Danas provjerite račune: Gotovo 120.000 građana dobit će ‘neočekivano’ povećanje
Prognostičar objavio kad možemo očekivati snijeg u Zagorju
Sve snimila kamera: Žena (55) u Zagorju pokušala provaliti u kuću uz pomoć plastične trake
Popularni trgovački lanac: 'Ne koristite ovaj proizvod, vratite ga, vraćamo novac'
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Hrvatska na udaru: Stiže drastična promjena vremena, snijeg i orkanska bura
Usred bijela dana: vozač u Zagorju 'napuhao' 3,34 promila. Evo kako se proveo
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
