Načelnik Marije Bistrice proglasio sajmene dane: 'Radit će se na Veliku Gospu'
Vladin Zakon o neradnim nedjeljama i blagdanima tek je zaživio, ali i prije odluke Ustavnog suda o ustavnosti tog Zakona, lokalna zajednica pronašla je rješenje za rad!
Diljem Hrvatske, naime, čelnici gradova i općina proglašuju sajmene dane, a u Zagorju je to napravio i HDZ-ov načelnik Općine Marija Bistrica, Josip Milički.
Podsjetimo, tijekom sajmenog dana, dozvoljena je trgovina na štandovima, u suvenirnicama, te u dućanima koji prodaju tradicionalne proizvode.
-Mi smo tu odluku donijeli još ranije i njome smo sajmenim danima proglasili sve nedjelje, državne i vjerske blagdane od 01. srpnja nadalje, odnosno, tijekom manifestacije 'Ljeto u Mariji Bistrici'. Naime, mi smo izračunali da od Uskrsnih blagdana, kada nama počinje hodočasnička sezona, pa preko ljeta i tijekom godine, imamo više od 40 nedjelja, državnih i vjerskih blagdana te hodočasničkih dana koji će biti neradni po novom Zakonu. Dakle, da naše suvenirnice, štandovi i trgovine s tradicijskim igračkama ne rade tih četrdesetak dana, odnosno, niti jedan državni blagdan, već samo da si izaberu 16 dozvoljenih nedjelja, nama bi to bio preveliki udarac - ispričao nam je načelnik Milički.
Ipak, kaže Milički, za odluku o sajmenim danima za Općinu Marija Bistrica naknadno je zatražena i svojevrsna dorada, budući i sami inspektori rada imaju različita tumačenja Zakona i njegovih odredbi, kao i Odluke o sajmenim danima.
-Mi smo tu doradu napravili i poslali u Ministarstvo gospodarstva. Sad čekamo njihov Zaključak, kojeg očekujem da ćemo dobiti ovaj tjedan. Tako da sam siguran da će naši trgovci na štandovima i u suvenirnicama moći raditi za nadolazeći blagdan Velike Gospe - rekao nam je Milički.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
'Dimnjačar' oduševio Špičkovinu
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
