Mladost MB preokretom do tri boda

1. ŽNL 7. kolo: Mladost MB – Rudar DZ 2:1

U 7. kolu 1. zagorske lige u Mariji Bistrici Mladost je dočekala Rudar DZ, jedinu ekipu 1. zagorske lige koju Bistričanci nisu pobjedili otkako su se prije par godina vratili u 1. zagorsku ligu. Bilo je tu puno neizvjesnih utakmica i mnoge su završile bez pobjednika. Ili pobjedom Rudara. Ovog puta Mladost je Rudar dočekala plasirana bolje na ljestvici, a i profilirala se za sada kao domaćinska ekipa, jer je u 2 domaće utakmice uz 2 pobjede utrpala 10 golova, a na 4 gostovanja uzela samo bod.

Cujzek šokirao domaćine, M. Čukman za povratak

Prva ozbiljnija akcija na utakmici završila je golom i to za goste. U 3. minuti, naizgled jedna bezopasna lopta ubačena je s desne strane pred gol domaćina, a u skoku se izvrsno snašao Dominik Cujzek i lukavim udarcem prevario Kristijana Škvorca na golu Mladosti, za vodstvo gostiju i šok za domaću ekipu. I nakon gola gosti su dominirali nekih 10-tak minuta, li bez prilika. Kako je utakmica odmicala domaćini sve opasniji. U 20. minuti sa 25 metara iskosa puca Ivan Pižir, ali neprecizno. No, u 23. minuti je 1:1. Tomislav Strugar je odigrao izvrsno kroz sredinu za Matiju Čukmana, koji ulazi u kazneni prostor sa desne strane, i pored Lovre Bajsića šalje loptu u mrežu. U 33. minuti nakon ubacivanja s lijeve strane Filip Tomurad je pred Bajsićem, ali je loše zahvatio loptu.

U 35. minuti opet nabacivanje, Mouhcine Rhadi prenosi glavom loptu za Matiju Čukmana, koji poteže lijevom sa 18 metara pored gola. U 40. minuti, nakon novog ubacivanja iz kornera (Strugar) Tomurad puca iz prve i pogađa prečku od koje se lopta odbija u pod. Nema VAR-a pa nikad nećemo znati na koju se stranu crte odbila. Gosti se od pritiska oslobađaju u zadnje 3 minute prvog dijela. U 43. minuti iz slobodnjaka ubacuje Matija Rožman, a Antun Capar puca pored gola, a u 45. nakon mlake reakcije Marka Kikića u obrani domaćina, puca Franjo Turk, ali Tomurad u zadnji čas blokira. Tako se na odmor odlazi sa 1:1.

Rhadi za sva tri boda domaćina

U nastavak, već u 48. minuti gosti imaju sjajnu priliku. Nakon jedne oduzete lopte, sjajno je kontru istrčao Cujzek, uz pratnju Tomurada izašao sam pred Škvorca, ali pucao pored gola. U 61. minuti, nakon nekoliko izmjena posjeda lopte oko centra, puca i Siniša Gregurić, ali pored gola Škvorca.   U 53. minuti Valentin Mesar daje dobru loptu za Matiju Čukmana na desnoj strani, ali udarac je neprecizan. Na drugoj strani Rožman u 55. minuti pokušava iz slobodnjaka sa 25 metara, ali Škvorc boksa. U 60. minuti sa 30 metara pokušava U 62. minuti Dario Frajtak izbija jednu loptu na lijevoj strani, Rhadi vrača za Marka Piska, koji puca sa 20 metara, a Bajsić odlično brani.

U 65. minuti Jurica Čukman pokušava iz velike kosine iz slobodnjaka, ali puca preko gola, no u 66. minuti Mladost dolazi do vodstva i to nakon velike greške obrane gostiju. Jedna lopta vraćena prema natrag prošla je ispod noge Renatu Banu i došla do Rhadia, koji takve poklone ne odbija. Sjurio se prema Bajsiću i s lijeve strane zabio za 2:1. U 69. minuti opet prilika za Mladost. Duga akcija završila je na desnoj strani gdje je Matija Čukman izvrtio čuvara i pucao, a Bajsić obranio. U 76. minuti nova poklonjena lopta domaćinima, koju Mesar daje za Rhadia, koji je ovaj puta sa 20 metara neprecizan. U 81. minuti nakon ubačaja s desne strane Marko Pisk je u skoku, ali puca pored gola. U 84. minuti Rhadi s lijeve nabacuje na M. Čukmana na desnu stranu, ovaj iz prve vrača pred gol a Mesar puca glavom pored gola. U 85. Rhadi u šasnu gura Marka Piska, koji sa 5-6 metara iskosa promašuje. Na drugoj strani, u 86. pokušava Gregurić sa 30 metara iz polu-voleja, ali preko gola. Bila je to zadnja prilika i tako Mladost konačno dolazi do pobjede protiv Rudara DZ.

Mario  Žepek trener NK Mladost:

''Teška utakmica, kao što se vidjelo po rezultatu i igri. Mislim da smo zaslužili pobjedu na kraju u fer i korektnoj utakmici.''

Mario Videk NK Rudar DZ:

''Bili smo deficitarni u kadru. Posljedica lošeg treniranja jesu loši rezultati u kontinuitetu i morat ćemo poraditi na kadru, jer jednostavno nemamo izbora.''