Marija Bistrica: Zahvalnicom završena hodočasnička godina
Zahvalnicom, koju je predvodio đakovačko-srijemski biskup Marin Srakić, ujedno je završena hodočasnička godina u Svetišt
Zahvalnicom, koju je predvodio đakovačko-srijemski biskup Marin Srakić, ujedno je završena hodočasnička godina u Svetištu.
„Stanovnici naše domovine trebaju se danas zaustaviti nad izoranom brazdom koja prihvaća sjeme da zahvale Stvoritelju na darežljivim darovima i da ga mole da njegova providnost uvijek bude naklona našim naporima“. Rekao je đakovačko-srijemski biskup Marin Srakić na misi zahvalnici u nacionalnom marijanskom svetištu Majke Božje Bistričke.
Brojni vjernici došli su na misno slavlje kojim je završena hodočasnička sezona tom svetištu. Također su na kraju jedne poljodjelske i gospodarske godine zahvalili za kruh koji je znak prijateljstva i gostoprimstva.
„Kruh je simbol jedinstva, zajedništva i solidarnosti. Za nas kršćane kruh je znak Božje providnosti, brige i podrške,´´ istaknuo je biskup Srakić u propovijedi. Dodao je da su se u povijesti zbog kruha događala brojna zla. ´Sve parnice, nepravde, ratovi vođeni su za više kruha ili bolji komad kruha a neki se nisu smjeli ni roditi´.
Biskup Srakić je naglasio da Dan zahvalnosti ima smisla ako izlazi iz bratski povezanih srdaca. No, ´mnogi među nama ne pružaju ruke radi ratnih stradanja nego poratne pljačke pojedinaca. Zloupotrebljavaju nedorečenosti zakonodavstva i koriste nepravedne zakone. Mnogi u takvoj situaciji, nakon što su svojim trudom izgradili poduzeća, u jednom trenutku gube radna mjesta, nemilosrdno, nehumano, nečovječno. Nažalost, to se samo konstatira, i neodgovorno nastavlja dalje´, rekao je predvoditelj misnog slavlja.
Podsjećajući da se hrvatski narod naziva marijanskim narodom biskup Srakić je pozvao vjernike da nasljeduju Marijine kreposti, pa i krepost zahvalnosti
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kolač bez šećera i brašna: Bake su ga radile prije 50 godina, a i danas svi traže recept
Prognostičar objavio kad možemo očekivati snijeg u Zagorju
U Zagorju uhićen mladi muškarac. Doznaju se detalji
IZBIO POŽAR: Dva građevinska objekta u Zagorju gorjela, stigli detalji!
Danas provjerite račune: Gotovo 120.000 građana dobit će ‘neočekivano’ povećanje
Medicinska sestra Ivana vozila mrtva pijana, dovedena na 'raport' prekršajnoj sutkinji
Josip Šincek, osumnjičen zbog bacanja 35 tisuća tona otpada, dobio nagradu za čistu energiju
Grad Krapina povukla snažan potez: Sigurnost žena u fokusu, stižu i milijunske investicije
Uskoro započinje isplata uskrnica radobojskim umirovljenicima
U osnovnoj školi u središnjoj Hrvatskoj pronašli popis za odstrel s imenima djece
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
